Репортерів Бі-Бі-Сі катували у Лівії

Три репортери арабської служби Бі-Бі-Сі, які висвітлювали події в Лівії, розповіли про те, як їх затримали і побили підконтрольні полковникові Каддафі сили.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Гоктей Коралтан та Ферас Кіллані кажуть, що стан інших в'язнів був набагато гіршим за їхній

Репортерів заарештували у понеділок і утримували впродовж 21 години. На разі вони вже залишили Лівію.

За словами репортерів, їм зав'язали очі, вдягли наручники, били та погрожували стратою, а також тримали у забруднених кров'ю камерах.

Однак, як розповів після звільнення один із журналістів, Ферас Кіллані, їхній досвід не можна навіть порівняти із ситуацію, в якій перебувають інші в'язні того слідчого ізолятору:

"Близько десяти чи дванадцяти в'язнів: два єгиптянини, інші - араби, більшість з них із міста Ез-Завія. Як я зрозумів, то були бійці, або їх звинувачували у тому, що вони воювали проти армії Мауммара Каддафі.

Чотири з них були у дуже поганому стані, про тортури свідчили їхні обличчя і тіла. Хтось мені казав, що у нього зламано принаймні два ребра. Я провів майже шість годин допомагаючи їм пити, ходити в туалет, спати, перевертатися з боку на бік. Вони були у дуже поганому стані".

Високопосадовий представник лівійського уряду вибачився за затримання журналістів Бі-Бі-Сі, однак корпорація розповсюдила заяву, у якій засудила жорстоке поводження з пресою.

Бої за контроль над містом Ез-Завія.

Державне телебачення Лівії показало кадри святкувань, які проводять урядові сили у центрі міста Ез-Завія, після битви з бійцями, лояльними лівійській опозиції.

Уряд каже, що контролює тепер 95 відсотків міста.

Як розповів місцевий лікар, щонайменше сорок людей було вбито під час боїв у середу.

Кореспондент і-Бі-Сі у Лівії каже, що наступ проти Ез-Завії є частиною плану Полковника Каддафі зміцнити свою владу над заходом країни.

Припускають, що від часу початку повстань у Лівії загинуло понад тисяча чоловік. За оцінками ООН, країну залишило понад двісті тисяч, переважно робочих-мігрантів.

Дипломатичні спроби Каддафі.

Представник лівійського уряду зустрівся з міністром закордонних справ Португалії у Лісабоні, за ініціативою лівійської сторони.

Португалія є непостійним членом Ради Безпеки ООН і очолює її комітет із санкцій проти Лівії.

Крім того, старший помічник полковника Каддафі прибув до Каїру. Цей візит міністр закордонних справ Італії назвав спробою відновити контакти з Лігою арабських держав.