Франція визнала лівійських повстанців

Франція заявила, що визнає Національну Раду повстанців як легітимний представницький орган Лівії. Це перша країна світу, яка відкрито стала на бік повстанців проти режиму Каддафі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Полковник Каддафі на лівійському телебаченні

У четвер міністри оборони країн НАТО на зустрічі у Брюсселі обговорюють дії альянсу у відповідь на конфлікт у Лівії і можливе запровадження заборони на польоти над її територією.

США повідомили, що готують увесь спектр можливих акцій, але потребують підтримки ООН.

У світі зростає занепокоєння діями лівійського уряду, який використовує авіацію для бомбування позицій повстанців.

Конфлікт розпочався у лютому, коли повстанці захопили низку міст у східній Лівії на знак протесту проти понад сорокарічного правління полковника Каддафі.

Дипломатичний оглядач Бі-Бі-Сі Джонатан Маркус повідомив, що в минулі кілька днів поширилося занепокоєння тим, що баланс військових сил змінюється на користь урядових військ Каддафі.

Міністр оборони США Роберт Ґейтс заявив, що впровадження зони, вільної від полетів, має розпочатися діями проти повітряних сил Каддафі.

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що будь-які дії проти режиму Каддафі мають бути санкціоновані ООН: "Ми вважаємо, що важливо, аби це були не лише зусилля США, НАТО чи Європи. Це мають бути міжнародні зусилля".

Кореспонденти Бі-Бі-Сі повідомляють, що генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що альянс "не планує інтервенції у Лівію, але зробив запит військовим розробити плани на різні випадки".

У понеділок Рада співробітництва у Перській затоці, регіональне угрупування з шести країн, закликала проголосити заборону польотів над Лівією.

Серед інших планів, які розглядає НАТО, - запровадження зони на суші, яку б не могли перетинати урядові війська Лівії.

Полковник Каддафі у середу заявив, що в разі запровадження заборони на полети "його народ" візьметься за зброю. Він також відмовився йти у відставку і звинуватив Захід у намірах захопити нафтові ресурси країни.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу обговорять ситуацію у Лівії перед самітом у п’ятницю, від якого очікують посилення санкцій проти Лівії.

У четвер Росія заборонила продаж зброї Лівії, а Німеччина заморозила лівійські урядові рахунки у банках.

Військові дії тривають

Копирайт изображения AP
Image caption Повстанці біля Рас Лануф готуються відбити рейд урядових військ

Урядові війська та повстанці і далі вели запекли бої у місті Ез-Завія за 50 км від Тріполі.

Як повідомляють, головна площа міста двічі переходила з рук в руки, і місто лежить в руїнах після чотирьох днів артилерійського обстрілу і бомбування.

Лівійське телебачення врешті показало центр міста в руках проурядових сил, які організували мітинг на підтримку Каддафі.

У місті урядові війська захопили трьох журналістів Арабської служби Бі-Бі-Сі, яких було побито і допитано із застосуванням імітації розстрілу.

На східному фронті повстанці відступили біля міста Рас-Лануф під натиском авіанальотів та артобстрілів.

Уряд Каддафі також організував дипломатичні місії у Каїр, Брюссель, Лісабон та на Мальту.

Новини на цю ж тему