Прем'єр Азаров: за крісло не тримаюся

Микола Азаров Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Микола Азаров на посаді один рік

Прем’єр Микола Азаров пообіцяв піти у відставку, якщо уряд не зможе поліпшити життя населення. Про це пан Азаров заявив у телеефірі у п'ятницю, підсумовуючи рік перебування на посаді.

Прем’єр закликав населення потерпіти ще певний час, запевняючи, що вже в другій половині нинішнього року буде легше, а 2012 року, за словами голови уряду, буде значно легше. Хоча б тому, за його словами, що Україна в два рази менше буде платити зовнішні борги.

"Якщо наш уряд не забезпечить сталий економічний розвиток країни і зростання добробуту наших громадян, я за це крісло не тримаюся. Повірте мені," - сказав Микола Азаров.

Читати про підсумки року Азарова на посаді

Водночас експерти зауважують, що обіцянки пана Азарова пролунали на тлі його ж заяв про чергове підвищення ціни на газ для населення, хоча прем’єр і сказав, що це буде останнє підвищення нинішнього року.

Компанія Нафтогаз заявила напередодні, що в кінці опалювального сезону ціна на газ для населення зросте на 26%.

Пан Азаров також назвав безальтернативним підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, погодившись, що це рішення - непопулярне.

Опозиція також назвала поразкою уряду продаж Укртелекому, сказавши, що ціна, яка була визначена, є "сміховинною".

Водночас представники опозиції кажуть, що у Верховній Раді вже зібрано 130 підписів за відставку уряду Азарова, висловлюючи переконання, що депутатам вдасться зібрати 150 підписів, необхідних для внесення в парламент резолюції про недовіру уряду.

Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк вважає, що час для реформ цим урядом вже втрачений безповоротно. Нагадуючи, що "усі реформи цього Кабміну звелися до підвищення цін на харчі, на газ, збільшення безробіття і податків."

Проте експерти висловлюють сумніви, що опозиція зможе домогтися відставки уряду Азарова внаслідок роз’єднаності самих опозиційних сил.

Новини на цю ж тему