Війська Каддафі далі витісняють повстанців

У Лівії не вщухають бої Копирайт изображения BBC World Service
Image caption У Лівії не вщухають бої

Лояльні до полковника Каддафі війська продовжують успішно просуватись далі на сході та заході Лівії, долаючи опір повстанців.

Армія намагається перебрати контроль над багатьма містами, які наразі утримують повстанці.

Повідомляють про запеклі сутички та артилерійський вогонь у місті Брега, що на сході країни, куди змістились повстанці після того, як їх витіснили із портового міста Рас-Лануф.

Державні медіа повідомляють, що місто повністю звільнили від повстанців.

Журналіст державного каналу повідомив, що загони повстанців відходять до міста Бенгазі.

Згідно з повідомленнями із останньої головної бази повстанців, яку вони ще контролюють, - міста Місрата - війська полковника Каддафі перебувають на його околицях, і вже можна почути танкові постріли.

У суботу Арабська ліга погодилася звернутися до Ради безпеки ООН з проханням про запровадження над Лівією зони, забороненої для польотів.

Ліга арабських держав, до складу якої входять 22 країни, також вирішила на зустрічі в Каїрі встановити офіційні контакти з перехідною радою, створеною повстанцями проти режиму Каддафі в Лівії.

Раніше голова Ліги арабських держав Амр Мусса підтримав ідею запровадження над Лівією зони, забороненої для польотів, і сказав, що арабські країни мали б допомагати її дотримуватися.

Напередодні лідери ЄС у Брюсселі сказали, що розглянуть всі варіанти для захисту цивільного населення в Лівії, але не підтримали запровадження зони, забороненої для польотів, що пропонують Британія та Франція.

У п’ятницю США і ЄС знову закликали полковника Каддафі піти у відставку. Читати подробиці

Смерть оператора

Тим часом арабський канал Аль-Джазіра повідомив, що під час навмисного нападу солдатів, лояльних до полковника Каддафі, у Лівії загинув один із його операторів.

Аль-Джазіра каже, що Алі Хассан аль-Джабер (громадянин Катару) та його команда проїжджали дорогою неподалік міста Бенгазі, яке контролюють повстанці, коли до них під'їхала машина і з неї відкрили вогонь.

Інший журналіст зазнав поранення під час того нападу.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бенгазі каже, що полковникові Каддафі не подобається канал Аль-Джазіра через його висвітлення конфлікту у Лівії.

Новини на цю ж тему