У Японії небезпечно зросла радіація

Японія Копирайт изображения AP
Image caption Японія намагається оцінити наслідки катастрофи

Японська влада намагається розвіяти хвилювання після чергового вибуху та пожежі на атомній електростанції, яка була пошкоджена внаслідок землетрусу та цунамі минулої п'ятниці.

Пожежа, внаслідок якої радіація потрапила в атмосферу, тривала кілька годин.

Представник японського уряду Юкіо Едано сказав, що пожежу вже ліквідовано. Раніше уряд застеріг, що рівень радіації, яка потрапила в атмосферу з АЕС у Фукусімі, становить небезпеку для здоров'я людини.

Втім пан Едано додав, що наразі рівень радіації зменшується, і вона буде небезпечною тільки у випадку тривалого кількагодинного опромінення.

Фахівці на АЕС намагаються охолодити 4 реактори після того, як їхні охолоджувальні системи були пошкоджені внаслідок землетрусу.

Пан Едано твердить, що температура на двох інших реакторах - четвертому та п'ятому - теж піднялась, і за ними пильно стежать.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption В межах 30км людям радять виїхати або не виходити з домівок

Уряд також наказав усім, хто ще перебуває в межах 20-кілометрової зони від АЕС, негайно залишити ту територію. Тим, хто перебуває у радіусі 30км, наказано не виходити на вулицю та позачиняти усі вікна.

Багато людей вже залишили ту зону, евакуйовано також багатьох працівників АЕС. У радіусі 30 км довкола АЕС закрито повітряний простір, щоб захистити пасажирів літаків від можливого опромінення.

Всесвітня організація охорони здоров'я підтримала спосіб, у який Японія намагається впоратись із кризою. Речник ВООЗ сказав, що Японія вдається до всіх необхідних заходів, щоб захистити людей від впливу радіації.

Тим часом 91 країна запропонувала свою допомогу Японії - від ковдр до військових гелікоптерів.

Вже підтверджена загибель понад 2400 людей, багато людей залишаються зниклими безвісти. За деякими оцінками, кількість загиблих може перевищити 10000.

Понад півмільйона людей евакуювали.

Фінансові ринки

Ціни на акції японських компаній впали - індекс Ніккей вратив 10% наприкінці торгів.

Це найбільше падіння за день з 2008-го року, коли почалась глобальна фінансова криза.

Падіння також зафіксували на азійських та європейських біржах.

У той сам час Банк Японії випустив майже 100 мільярдів доларів готівки у фінансову систему після рекордної інтервенції у понеділок

МЗС шукає українців у Японії

Міністерство закордонних справ України перевіряє дані про кількість українців, які перебувають у Японії.

Деякі ЗМІ оприлюднили інформацію з посиланням на посольство України в Японії, що дипломати не можуть вийти на зв'язок із майже 40 українцями, які, серед інших, перебувають на консульському обліку у тій країні.

Раніше МЗС заявляло, що всього на консульському обліку в Японії перебувають п'ятсот одинадцять українців.

За словами речника відомства Олександра Дикусарова, через стихію порушені мобільний, телефонний та Інтернет-зв'язок, тож нині тривають спроби зв"язатися з усіма українцями в Японії.

Новини на цю ж тему