Влада Бахрейну розігнала демонстрантів силою

Сили безпеки Бахрейну танками і водометами розігнали акцію протестів у центрі столиці Манами. Повідомляють, що загинули шестеро осіб - троє демонстрантів і троє поліцейських.

Копирайт изображения Getty
Image caption Площа Перлів перейшла під контроль влади

Більшість демонстрантів - представники громади шиїтів, які вимагали політичних реформ у Бахрейні, де при владі меншина сунітів. Демонстранти вимагали перегляду економічної політики влади, надання населенню політичних свобод і припинення дискримінації шиїтів при працевлаштуванні.

У вівторок король Бахрейну проголосив у країні надзвичайний стан терміном на три місяці. У понеділок до країни увійшли війська Саудівської Аравії і контингент з 500 поліцейських Об'єднаних Арабських Еміратів. Докладніше - тут

За словами кореспондентки Бі-Бі-Сі в Манамі Керолайн Голі, над центральною площею Перлів здіймається густий дим, літають вертольоти.

Очевидці розгону акції протесту, що тривала кілька тижнів, розповідають, що сили безпеки діяли надзвичайно жорстко.

Надзвичайний стан

Повідомляють також, що напередодні, у вівторок, у сутичках демонстрантів з поліцією загинули принаймні двоє людей, а біля 200 демонстрантів було поранено.

Наразі незрозуміло, чи в придушенні вуличних протестів брали участь вояки з інших країн Перської затоки.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі повідомила, що демонстранти звели на площі барикади, але вони не змогли встояти проти військової бронетехніки.

Джерела в лікарні Салманія передають, що її оточили війська, які перекрили всі входи. Медичну допомогу пораненим надають у мечетях.

Бахрейн, де базується П'ятий військово-морський флот США, став першою країною в регіоні Перської затоки, у якій поширилися антиурядові протести після хвилі народних повстань у Тунісі і Єгипті. Подробиці - тут

ООН, США та інші країни закликали владу Бахрейну до спокою і політичного врегулювання кризи.

Новини на цю ж тему