Речник ООН: афганці звинувачують прикордонників

Центр для нелегальних мігрантів, Мукачево Копирайт изображения AP
Image caption Мігранти з Афганістану прямують через Україну на Захід

Речник Представництва Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та України Максим Буткевич підтвердив в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що вихідці з Афганістану, які намагалися отримати статус біженців в Україні, звинувачують співробітників прикордонної служби України у завданні їм тілесних ушкоджень.

Максим Буткевич каже, що співробітники офісу Верховного Комісара бачили ознаки тілесних ушкоджень.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

"На жаль, ми зараз не маємо достатньої інформації, щоб підтвердити, хто саме їх завдав. Тому що ми отримуємо з інших сторін іншу інформацію. А приводом для всієї тієї історії, яка зараз за останню добу, я би сказав, достатньо швидко розгортається в міжнародних засобах масової інформації… почалося це все для нас наприкінці минулого тижня, коли ми отримали інформацію про групу з 14-ти вихідців з Афганістану, яких мали депортувати з України, оскільки перед тим вони були… достатньо тривалий час перед тим були затримані через спробу незаконного перетину західного кордону України в Євросоюз".

На думку речника офісу ООН, проблема тут у тому, що представники організації з’ясували на даний момент, що багато хто з тих людей – щонайменше 10 – намагалися отримати статус біженців в Україні і не змогли отримати нормального доступу до процедури.

"Також наша організація "Агентство ООН у справах біженців" намагалася отримати до них доступ і не змогла це зробити, коли вони перебували під вартою. Лише у вівторок ввечері наші співробітники змогли побачити декого з них. І ще ми отримаємо оці от повідомлення про жорстоке поводження з ними, про побиття, які є надзвичайно тривожними і, звичайно, на нашу думку, вони мають бути адекватно розслідувані", – каже Максим Буткевич.

Оцінюючи фізичний стан вихідців з Афганістану, яких бачили співробітники офісу Верховного Комісара, пан Буткевич сказав, що на даний момент їх життю і здоров’ю нічого серйозного не загрожує .

"Тобто, мова зараз не йде.. звичайно, ми не можемо казати про те, що, скажімо… ми можемо фахово оцінити ушкодження, які були завдані. Але мова не йде про загрозу життю чи здоров’ю. Їм була надана медична допомога. Інша справа, що деякі з поранених, яких бачили мої колеги, не були зафіксовані в журналі медичної допомоги лікарем, який цю допомогу надавав."

Щодо психологічного стану, то Максим Буткевич уник коментарів, кажучи, що не буду коментувати психологічний стан людей, які твердять, що їм на батьківщині загрожує смерть, які намагалися знайти тут притулок або бодай доступ до притулку і яких, попри те, депортують.

Новини на цю ж тему