Депутати не проголосували за особисте голосування

Верховна Рада відправила на доопрацювання проект постанови про новий порядок голосування, який би гарантував персональну участь депутатів у голосуванні.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption За поширену практику "сеансу одночасного натискання" кількох кнопок при голосуванні, депутатів Верховної Ради прозвали "кнопкодавами"

За рішення про доопрацювання постанови проголосували 234 депутати. Голова регламентного комітету регіонал Володимир Макеєнко заявив, що для зміни системи голосування потрібно вносити зміни до регламенту Верховної Ради, чого не було зроблено. При цьому голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що вже до вечора четверга у парламент буде внесено законопроект щодо змін регламенту.

Водночас ініціаторам запровадження голосування за допомогою нової системи "Рада-3" не вистачило лише 4 голоси, аби втілити свою ініціативу, - за відповідну постанову проголосували 222 депутати ( із них лише 10 регіоналів) при потрібних для результативного голосування 226. Найдисциплінованіше за зміни у процесі голосування проголосували депутати від Блоку Литвина та КПУ, - всі члени фракцій, а от опозиційні БЮТ та НУНС голосували не у повному складі, хоча й часто критикують порядок голосування у парламенті.

Копирайт изображения AP
Image caption Чи зможуть українські депутати впоратися із двома кнопками, адна з яких - "сенсорна"?

Модернізована, у порівнянні із нинішньою, система передбачає, що голосування депутата відбувається завдяки одночасному натисканню двох клавіш - "сенсорної" та тої, яка визначає рішення парламентаря. Ініціатори тих змін вважають, що такий порядок унеможливить поширену в українському парламенті практику, коли голосування відбувається за допомогою картки депутата, при тому, що сам він може бути відсутнім не тільки у парламенті, але й в Україні.

Незважаючи на те, що Конституція прямо передбачає особисте голосування депутатів, у жодному із випадків, коли картка депутата голосувала, а фізичну відсутність у залі депутатів фіксували як їх колеги, так і журналісти, ніхто не поніс відповідальність. Останній такий випадок трапився при голосуванні за зміни до Конституції, коли серед тих, хто проголосував, був і депутат від опозиційної фракції БЮТ Володимир Ар'єв. Згодом з’ясувалося, що він перебував у цей час в США. Читати тут

Крім того, фізичну відсутність багатьох депутатів у сесійній залі було зафіксовано і під час інших важливих голосувань минулого року, зокрема, і при ратифікації так званих "харківських угод", які передбачали подовження базування російського Чорноморського флоту у Севастополі в обмін на знижку у ціні на російський газ для України.

Попереду в українських депутатів також низка важливих голосувань - з приводу Пенсійної реформи або ж приватизації землі.

На початку березня спікер Володимир Литвин був налаштований досить рішуче щодо необхідності убезпечення особистої присутності депутатів під час голосування. Читати тут

Проте згодом запропонував провести додаткову дискусію з цього питання.

Новини на цю ж тему