Затримано ''замовника'' вбивства журналіста

Борис Дерев'янко Копирайт изображения Other
Image caption Фото з сайту Доброчинний фонд імені Бориса Дерев'янка

Керівництво Одеської міліції заявляє про затримання особи, яку звинувачують у замовленні вбивства громадського діяча, головного редактора газети "Вечерняя Одесса" Бориса Дерев'янка, яке сталося 14 років тому.

За словами керівника управління карного розшуку Одеської міліції Андрія Пінігіна, який не назвав ім’я затриманого, підозрюваний нині перебуває в СІЗО. Він також сказав, що особи, причетні до вбивства, вже мертві.

Заарештований, як повідомляють ЗМІ, проходить у справі злочинного угрупування Василя Мар’янчука на прізвисько "Бухгалтер". Справа передана до прокуратури і одеська міліція заявляє про "розкриття" злочину.

Водночас, за словами місцевих оглядачів, людина, яку звинувачують у замовленні вбивства, і про яку повідомили лише нині, перебуває в СІЗО вже півтора роки. Місцеві експерти вважають, що, враховуючи справи, у яких звинувачують його і спільників – це не пов’язано з убивством журналіста, медіа чи політикою.

Оглядачі припускають, що міліція просто хоче "повісити" цю справу на затриманого і таким чином прозвітувати про розкриття злочину.

Бориса Дерев'янка застрелили у серпні 1997 року в Одесі, коли він ішов на роботу. Вбивство, за повідомленнями одеських ЗМІ, мало ознаки замовного.

У березні 1999 року був затриманий Олександр Глек, якого суд визнав винним у скоєнні злочину, і засудив до смертної кари, яку замінили на довічне ув’язнення. Тоді причетність Глека до вбивства Дерев'янка викликала багато сумнівів у громадськості і свідків публічного процесу.

Промовляючи у п’ятницю у Верховній Раді, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов стверджував, що 98% злочинів, своєних проти журналістів, не пов’язані з їхньою професійною діяльністю, запевняючи, що вони будуть розкриті.

Тим часом міжнародна організація "Репортери без кордонів" нагадує, що нерозкритими до кінця залишаються вбивства Георгія Гонгадзе, харківського журналіста Василя Климент’єва та інших.