Французькі літаки стріляють по цілях у Лівії

Французький літак Dassault Rafale Копирайт изображения AFP
Image caption В операціях над Лівією беруть участь 20 французьких літаків

Президент Франції заявив, що французькі військові літаки вже захищають повітряний простір над містом Бенгазі в Лівії, запроваджуючи в дію зону, заборонену для польотів, передбачену згідно з резолюцією Ради безпеки ООН.

Міністерство оборони в Парижі повідомило, що французький військовий літак обстріляв військовий транспорт в Лівії.

Міністерство оборони каже, що в операціях залучені 20 французьких літаків.

Літаки з Британії, Данії та інших країн також мобілізовані.

Президент Саркозі заявив, що військові дії необхідні, аби протидіяти, як він висловився, вбивчому божевіллю режиму Каддафі.

Він сказав, що літаки готові збивати лівійські військові літаки, а також знищувати танки Каддафі.

Пан Саркозі промовляв у Парижі після зустрічі щодо Лівії за участи лідерів західних та арабських країн.

Прем’єр Британії Дейвід Камерон звинуватив Каддафі у порушенні декларації про припинення вогню і заявив, що час для негайних дій настав.

Тим часом міністерство закордонних справ Росії висловило жаль з приводу рішення західних країн почати військові дії проти уряду Лівії.

Полковник Каддафі назвав резолюцію ООН недійсною і застеріг західні країни, що вони пошкодують у разі військового втручання.

Рада безпеки ООН ухвалила у четвер резолюцію, яка дозволяє усі необхідні засоби, аби захистити цивільних у Лівії. Читати подробиці

Агентство Франс Прес цитує джерело, яке твердить, що французькі літаки, які також здійснюють розвідувальні польоти над Лівією, не мали проблем впродовж перших кількох годин місії, і каже, що польоти триватимуть кілька годин.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі у Парижі каже, що прем'єр Голландії сказав, що авіаудари по військових цілях в Лівії можуть бути вже у суботу.

Міжнародний Червоний Хрест закликав усі сторони конфлікту дотримуватися міжнародних законів, які забороняють напади на цивільне населення.

Битва за Бенгазі

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption У Бенгазі - вибухи і стрілянина

У суботу вранці танки армії Каддафі увійшли до міста Бенгазі – головного оплоту повстанців на сході Лівії і другого за розміром міста в країні – попри те, що лівійський уряд проголосив припинення вогню.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що бачив на вулицях танки, а також, що над містом було збито військовий літак. Читати подробиці

Кореспонденти повідомляють про стрілянину й вибухи довкола міста.

Лідер повстанців у місті каже, що всі райони міста бомбардуються і цивільні мешканці утікають з міста. Він закликав міжнародну спільноту до дій, аби запобігти, як він сказав, катастрофі.

Повідомляють про черги з автомобілів з біженцями, які прямують до кордону з Єгиптом.

ООН каже. що готується до прийому 200 тисяч біженців. Речник каже, що люди прибувають перелякані, і розповідають, що їхні будинки зруйновані.

Лівійський уряд Каддафі наполягає, що він дотримується декларації про припинення вогню, і заперечує наступ на Бенгазі. Державні засоби інформації передають, що бойові дії спричинені нападом повстанців на сили Каддафі.

Новини на цю ж тему