Лівія: У Бенгазі - танки Каддафі

Бенгазі Копирайт изображения Other
Image caption У Бенгазі - вибухи і стрілянина

Танки армії Каддафі увійшли до міста Бенгазі – головного оплоту повстанців на сході Лівії – попри те, що лівійський уряд проголосив припинення вогню.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що бачив на вулицях танки, а також, що над містом було збито військовий літак. Кореспонденти повідомляють про стрілянину й вибухи довкола міста

Копирайт изображения Other
Image caption У Бенгазі впав літак армії Каддафі

Лідер повстанців у місті каже, що всі райони міста бомбардуються і цивільні мешканці утікають з міста. Він закликав міжнародну спільноту до дій, аби запобігти, як він сказав, катастрофі.

Лівійський уряд Каддафі наполягає, що він дотримується декларації про припинення вогню. Державні засоби інформації передають, що бойові дії спричинені нападом повстанців на сили Каддафі.

Президент Франції Саркозі оголосив у Парижі, де світові лідери обговорювали ситуацію в Лівії, що французькі літаки вже здійснюють патрулі над Лівією.

Світові лідери, які зобов'язалися виконати резолюцію Ради безпеки ООН, що дозволяє запровадження над Лівією зони, зобороненої для польотів, зустрічалися у суботу в Парижі.

У зустрічі взяли участь представники Франції, Британії, США, країн Ліги арабських держав та Генеральний секретар ООН.

Напередодні Генеральний Секретар ООН Бан Кі-Мун заявив, що світ повинен діяти щодо Лівії "в один голос".

Полковник Каддафі назвав резолюцію ООН недійсною і застеріг західні країни, що вони пошкодують у разі військового втручання.

Рада безпеки ООН ухвалила у четвер резолюцію, яка дозволяє усі необхідні засоби, аби захистити цивільних у Лівії. Читати подробиці

Новини на цю ж тему