Каддафі: Лівія вестиме "тривалу війну"

Image caption Керівник Арабської ліги Амр-Мусса скритикував бомбування як такі, що приносять жертви серед цивільного населення

Полковник Каддафі заявив, що Лівія вестиме "тривалу війну" проти Західних авіаударів, які мають на меті захистити території під контролем повстанців.

Військові оцінюють наслідки перших бомбувань Лівії, коли США та Британія випустили принаймні 110 крилатих ракет по об’єктах протиповітряної оборони.

Ваша думка тут:

Керівник Арабської ліги Амр-Мусса скритикував бомбування як такі, що приносять жертви серед цивільного населення:

"Те що відбувається у Лівії відрізняється від мети щодо створення зони вільної від полетів. Ми прагнемо побачити захист цивільного населення, а не бомбування і нові жертви серед цивільних".

Заява є важливою оскільки рішення ООН стало можливим за підтримки арабських країн. Лівійське телебачення показало, що в наслідок авіаналетів загинули 48 і були поранені 150 громадян. Незалежного підтвердження тим цифрам не було.

Полковник Каддафі заявив, що його країна чинитиме опір і в разі потреби він озброїть усе цивільне населення.

Керівник Лівії заявив, що напади є "колоніальним хрестовим походом та агресією, яка призведе до нової війни хрестоносців".

За повідомлення кореспондента Бі-Бі-Сі, полковник Каддафі намагатиметься представити напади країн Заходу як колоніальну агресію і закликатиме лівійців до єдності під своїм керівництвом.

Крилаті ракети у дії

Копирайт изображения AFP
Image caption Крилата ракета Томагавк вилітає з корабля США USS Barry 19 березня 2011 року

Авіація Британії, США та Франції здійснила удари по підрозділах полковника Каддафі у Лівії з метою виконати мандат ООН і створити зону вільну від полетів.

Речники Пентагону повідомили, що підрозділи США та Британії здійснили понад 110 ракетних ударів, а французькі літаки атакували наземні війська Каддафі, які діяли проти повстанців у місті Бенгазі.

Крилаті ракети обстріляли позиції протиповітряної оборони Лівії поблизу столиці Тріполі та міста Місрата.

Військові штаби оцінюють результати нічних рейдів і вирішують подальшу тактику.

Як повідомила агенція Рейтер, принаймні 14 тіл лежало біля розбитої колони авт лівійського війська біля Бенгазі.

Повстанці з Бенгазі вирушили до міста Адждабія, де раніше точилися бої з урядовими військами.

Сотні прихильників Каддафі зібралися у біля міжнародного аеропорту та палацу Баб-аль-Азізія з метою стати живими мішенями для літаків. Про це повідомили лівійські ЗМІ. Франс прес повідомляє, що кілька бомб впали біля палацу, який США атакували у 1986 році.

У неділю зранку над Тріполі було чути стрілянину протиповітряної оборони.

Позиція сторін

Напади країн Заходу почалися у суботу ввечері після того як війська лівійського уряду вчинили напади проти повстанців у Бенгазі звинувативши їх у порушенні угоди про припинення вогню.

Копирайт изображения AFP
Image caption В операціях над Лівією беруть участь 20 французьких літаків

Як заявив віце-адмірал США Вільям Ґортні: "Це перша фаза багатоступеневої операції". За словами кореспондента Бі-Бі-Сі Кевіна Коннолі, після придушення протиповітряної оборони Лівії, західна авіація зможе контролювати повітряний простір тієї країни і стане зрозуміло наскільки будуть необхідними удари по наземним військам.

Росія та Китай, які не голосували за резолюцію ООН щодо Лівії, закликали усі сторони зупинити насильство.

Президент Франції заявив, що французькі військові літаки вже захищають повітряний простір над містом Бенгазі в Лівії, запроваджуючи в дію зону, заборонену для польотів, передбачену згідно з резолюцією Ради безпеки ООН.

Міністерство оборони в Парижі повідомило, що в операціях залучені 20 французьких літаків.

Літаки з Британії, Данії та інших країн також мобілізовані.

Президент Саркозі заявив, що військові дії необхідні, аби протидіяти, як він висловився, вбивчому божевіллю режиму Каддафі.

Він сказав, що літаки готові збивати лівійські військові літаки, а також знищувати танки Каддафі.

Пан Саркозі промовляв у Парижі після зустрічі щодо Лівії за участи лідерів західних та арабських країн.

Прем’єр Британії Дейвід Камерон звинуватив Каддафі у порушенні декларації про припинення вогню і заявив, що час для негайних дій настав.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Розбита вантажівка після авіаналетів

Полковник Каддафі назвав резолюцію ООН недійсною і застеріг західні країни, що вони пошкодують у разі військового втручання.

Рада безпеки ООН ухвалила у четвер резолюцію, яка дозволяє усі необхідні засоби, аби захистити цивільних у Лівії. Читати подробиці

Агентство Франс Прес цитує джерело, яке твердить, що французькі літаки, які також здійснюють розвідувальні польоти над Лівією, не мали проблем впродовж перших кількох годин місії, і каже, що польоти триватимуть кілька годин.

Міжнародний Червоний Хрест закликав усі сторони конфлікту дотримуватися міжнародних законів, які забороняють напади на цивільне населення.

Новини на цю ж тему