Telegraph: "Чорнобильське рішення" для Фукусіми

Копирайт изображения Reuters
Image caption Так виглядає ЧАЕС через 25 років після вибуху

Японські власті розглядають "Чорнобильське рішення" для АЕС у Фукусімі, повідомляє Дейлі Телеграф. Таке рішення передбачало б поховання реакторів під глибою піску та бетону, але вважається мало ефективним.

Наразі 300 працівників у Японії намагаються охолодити реактори і в ідеалі перенести охолоджене ядерне паливо у сховища в майбутньому. Проте, якщо охолодити ядерні блоки не вдасться, то "Чорнобильське вирішення" не виключене.

Часопис нагадує, що після аварії на ЧАЕС радянські власті засипали чим могли пошкоджений реактор, а потім забетонували все разом бетонним саркофагом. При цьому під пошкодженим реактором довелося копати шахти і бетонувати підлогу, щоб розпечений реактор не пропалив землю до рівня ґрунтових вод і не вибухнув від реакції.

Дейлі Телеграф зазначає, що "попри кошт у кількасот мільйонів доларів, "саркофаг" вже розлазиться і існує занепокоєння, що звідти знову просочується радіація".

Часопис зазначає, що в Україні планують збудувати новий залізобетонний об’єкт укриття АЕС, який коштуватиме близько мільярда доларів, і має закрити реактор ще на сто років. Відтак, "Чорнобильське рішення" для Японії було б ще складнішим, оскільки там пошкоджено шість реакторів.

Речник ядерної агенції Японії Гідехіко Нішіяма втім заявив, що не виключає такої можливості:

"Таке рішення постійно у нас в голові, але зараз ми зосереджені на охолодженні реакторів".