Україна виконає резолюцію ООН щодо Лівії

Копирайт изображения Reuters
Image caption Віктор Янукович підтримав резолюцію ООН

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна "неухильно виконуватиме" рішення резолюції Ради Безпеки ООН щодо ситуації у Лівії.

У заяві, поширеній прес-службою президента, також сказано, що зусилля усіх причетних до ситуації у Лівії сторін мають бути, передусім, зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення.

"Україна вважає, що зусилля усіх причетних до ситуації у Лівії сторін мають бути, передусім, зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення, в тому числі громадян України, які залишаються у Лівії з благородною гуманітарною місією допомоги хворим та постраждалим".

"Принципово важливим для нас є те, що навіть в умовах запровадження над територією Лівії зони, забороненої для польотів, мають бути збережені усі необхідні можливості для надання гуманітарної допомоги та здійснення евакуації цивільного населення", - йдеться у заяві.

Віктор Янукович також сказав, що Україна готова надавати допомогу та евакуювати українських громадян і громадян міжнародних партнерів України, а також надати "відповідні операційні сили та засоби".

Пан Янукович повідомив, що МЗС та інші органи державної влади України продовжують надавати необхідне сприяння громадянам України, які перебувають на території Лівії.

Тимошенко про Каддафі

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Полковник Каддафі в Україні з охороною. Архів УНІАН

Лідер опозиційної ВО Батьківщина Юлія Тимошенко також прокоментувала події у Лівії.

Вона сказала, що попри близькі економічні відносини Лівії та України за її прем’єрства, позиція її як політика була завжди на боці демократичних цінностей.

"Україна та Лівія були партнерами, тому що в України була можливість мати великий ринок збуту для них літаків, у нас була можливість добувати нафту в Лівії. Ми вибудовували відносини такі, які були вигідні Україні. Але водночас, моя позиція як політика завжди була на боці справжніх цінностей, свободи, демократії, і жодні відносини в економіці цього не міняють", - сказала екс-прем’єр.

Зближення Лівії та України відбувалося за часів президентства Віктора Ющенка, який сам у 2008 році відвідав цю країну, а також запросив пана Каддафі до України.

Юлія Тимошенко, коли була прем’єр-міністром, їздила у Лівію на святкування 40-річчя Дня революції – безкровного перевороту, внаслідок якого до влади прийшов полковник Муамар Каддафі. Хоча більшість західних лідерів не відвідали той захід.

Українські нагороди лівійського лідера

Муамар Каддафі має дві українські нагороди. Орден Ярослава Мудрого І ступеню йому вручив президент Леонід Кучма у 2003 році. Орден Богдана Хмельницького І ступеню лівійський лідер отримав від Віктора Ющенка у 2008 році.

Після початку заворушень у Лівії, лідер Народного Руху Борис Тарасюк звернувся до Віктора Януковича із проханням позбавити Муамара Каддафі нагород, однак у Партії регіонів назвали такі заклики "недоречними".

Новини на цю ж тему