Екс-президент Ізраїлю отримав 7 років за ґратами

Моше Кацав Копирайт изображения Getty
Image caption Як повідомляють, Моше Кацав розплакався у залі суду

Колишнього ізраїльського президента Моше Кацава засудили до семи років позбавлення волі за зґвалтування та сексуальні домагання.

Його визнали винним ще раніше на судовому процесі за звинуваченнями у зґвалтуванні працівниці у 1990-х роках, коли він був міністром у справах туризму. Суд також встановив його провину також в інших злочинах на сексуальній основі, коли він був президентом.

Жертва зґвалтування, відома як Жінка А, сказала у суді, що спершу він напав на неї в офісі міністерства туризму, а згодом і в кімнаті готелю в Єрусалимі.

Пан Кацав пішов у відставку з посади президента у 2007-му році.

Спершу він погодився з прокурорами визнати себе винним у сексуальних зловживаннях, щоб уникнути серйозніших звинувачень, але згодом передумав і заперечив звинувачення у зґвалтуванні.

Це брехня!

Моше Кацав став першим колишнім ізраїльським главою держави, який буде ув'язненим. Судді сказали йому, що ніхто не є поза законом.

Згідно з повідомленнями, 65-річний Моше Кацав розплакався у залі суду, коли почув вирок, закричавши до суддів: "Ви помилились! Це брехня! Ті жінки знають, що це брехня".

Після того, як пана Кацава визнали винним минулого грудня, ізраїльські медіа назвали той судовий процес "політичним землетрусом", а прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху сказав, що це "сумний день для Ізраїлю та ізраїльтян".

Згідно із судовими документами, він зґвалтував жінку у квітні 1998-го року. А звинувачення у сексуальних домаганнях датують 2003-м та 2005-м роками, коли він уже був президентом.

Адвокати пана Кацава сказали Бі-Бі-Сі, що він не одразу піде до в'язниці, оскільки суд дав йому 30 днів, щоб подати апеляцію