Американський літак розбився у Лівії

F-15E Eagle Копирайт изображения US Air Force
Image caption F-15E Eagle впав неподалік Бенгазі

Американський військовий літак розбився в Лівії. Обоє членів екіпажу врятувались.

Речник американських військ сказав, що немає жодних доказів, що літак F-15E Eagle збили лівійські війська.

Як повідомляють, літак упав неподалік міста Бенгазі, яке контролюють повстанці.

Сутички тривають на території Лівії між повстанцями та солдатами, лояльними до полковника Каддафі.

Лікар у місті Місурата, що на заході країни, сказав, що обстріли не вщухають.

Він повідомив про загибель 22 осіб впродовж минулої ночі та понад сотню поранених.

Сутички також тривають у місті Зінтан, на південний захід від Тріполі.

Копирайт изображения AP
Image caption Повстанці не здають позиції

Швейцарський журналіст сказав, що повстанці у тому місті захопили деякі танки військ полковника Каддафі.

Гуманітарна криза

Лідери повстанців у східній Лівії провели переговори з представниками Об'єднаних Націй щодо гуманітарної ситуації в регіоні.

Харчі і надалі завозять у східну Лівію з Єгипту, але якщо контрольовані повстанцями райони будуть відрізаними від решти країни на довгий період, невідомо, чи зможуть вони себе прогодувати самостійно.

Як повідомляє Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй ЮНІСЕФ, у західних частинах Лівії все більше жінок та дітей намагаються перетнути кордон до сусіднього Тунісу в намаганнях урятуватись від військових дій.

Сполучені Штати спробували вгамувати російську критику західного військового втручання в Лівію.

Міністр оборони Роберт Ґейтс на зустрічі у Москві зі своїм російським колегою Анатолієм Сєрдюковим наголосив, що коаліція робить все для того, щоб унеможливити жертви серед цивільних.

Пан Ґейтс наголосив, що інтенсивність бойових дій у Лівії у наступні кілька днів має знизитись. Пан Сєрдюков сказав, що негайне перемир'я та діалог між усіма сторонами конфлікту - це найкращий спосіб, у який можна захистити цивільне населення.

Напередодні лівійський уряд сказав, що впродовж третьої ночі авіаналетів західних сил коаліції, які виконують резолюцію ООН щодо Лівії, там загинули цивільні.

Британський парламент - за

Тим часом парламент у Великій Британії підтримав більшістю голосів участь британських сил у міжнародній військовій операції у Лівії.

557 членів парламенту проголосували за цю ініціативу і 13 - проти.

Під час обговорення у парламенті прем'єр-міністр Девід Камерон заявив, що міжнародні сили відреагували вчасно, щоб запобігти вбивствам повстанців у Бенгазі.

Він сказав, що Лівії потрібно позбутися полковника Каддафі, але роль Великої Британії - лише у виконанні резолюції Організації Об'єднаних Націй та захисту цивільних осіб, бо лівійці повинні самі вибрати своє майбутнє.

Напередодні російський прем’єр-міністр Владімір Путін сказав, що резолюція ООН, яка дозволяє військові дії проти Лівії, нагадує середньовічні заклики до хрестових походів, і сказав, що дії проти Лівії невиправдані.

Російський президент Дмітрій Медвєдєв, зі свого боку, скритикував заяву пана Путіна, наголосивши, що порівняння з хрестовими походами є недоречним.

Мапа збройних операцій проти Лівії

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему