Клінтон: Каддафі шукає варіанти втечі

Полковник Каддафі Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Полковник Каддафі вперше виступив публічно на державному телебаченні після початку міжнародної військової операції у Лівії

Муаммар Каддафі вперше виступив публічно після початку авіаударів міжнародних сил. Він заявив своїм прихильникам, що переможе у боротьбі з повстанцями і військовим альянсом Сполучених Штатів, Британії та Франції.

Тим часом держсекретар США Хілларі Клінтон повідомила, що люди, близькі до полковника Каддафі, зараз шукають можливі варіанти для його втечі до іншої країни. Щоправда, вона не уточнила, до якої саме.

Проурядові військові сили полковника Каддафі продовжують наземні напади в Лівії, незважаючи міжнародну операцію із захисту мирного населення.

За словами лікарів, цієї ночі під час стрілянини у місті Місрата, що на заході країни, було вбито двадцять дві людини. Надходять повідомлення про напади сил, лояльних до полковника Каддафі, і в інших містах Лівії.

Тим часом американське військове командування повідомляє, що військовий літак, який брав участь в операції по захисту мирних мешканців, впав у пустелі поблизу міста Бенгазі через технічну несправність. Обидва пілоти врятувалися.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Четверту добу у Лівії триває міжнародна військова операція із захисту мирного населення

Президент Обама твердить, що Сполучені Штати незабаром передадуть контроль над військовою операцією у Лівії міжнародним силам, але не надав жодних інших деталей.

"Я очікую, що протягом наступних кількох днів ми будемо мати ясність, ми проведемо зустрічі з усіма, хто бере участь у цьому процесі. Ми вже бачимо значне скорочення кількості американських літаків, які беруть участь у військовій операції в Лівії", - заявив президент США.

Раніше Сполучені Штати Америки заявляли, що планують передати керівну роль в операції у Лівії до Північно-атлантичного альянсу, де досі існують суперечності щодо цього питання. Водночас військовий альянс НАТО вирішив посилити ембарго на постачання зброї Лівії. Для виконання завдання у центральному Середземномор'ї збираються кораблі і літаки НАТО.