Україна переводить годинники. Москва - востаннє

Годинник
Image caption Літній час діє в усіх країнах Європи, окрім Ісландії

У ніч проти неділі Україна, як і більшість країн Європи, переходить на так званий "літній" час. О 3-ій годині ночі стрілки годинників переведуть на одну годину вперед.

Перехід на "літній" час відбувається в останню неділю березня, а на "зимовий" - в останню неділю жовтня.

Годинники в останню неділю березня переводять у всіх країнах Європи, окрім Ісландії, яка не дотримується переходу на літній час. Цього року Росія востаннє переводить годинники вперед у березні.

Європейську директиву про синхронізацію переходу на літній час запровадили 1981 року, аби уникнути хаосу на транспорті.

В Україні переведення годинників щороку викликає хвилю дискусій щодо доцільності таких дій.

Прихильники розподілу на "літній" та "зимовий" час апелюють до заощадження електроенергії завдяки повнішому використанню світлового дня.

Втім, противники цього рішення говорять про ймовірну шкоду, яку така зміна часу двічі на рік завдає людям, яким доводиться перебудовувати свій організм.

Image caption Росія скасувала "зимовий" час

Ще гостріші дискусії спричинило рішення Росії скасувати перехід на "зимовий" час. У ніч проти неділі росіяни востаннє переведуть годинники на "літній" час, і він діятиме цілий рік.

При цьому за даними соціологічного опитування, яке наводить агенція "Інтерфакс", 40% росіян не бачать жодних переваг у скасуванні переходу на "зимовий" час.

Одразу після оголошення того рішення президентом Росії Дмітрієм Медвєдєвим, у міністерстві охорони здоров'я України заявили, що аналізують ситуацію, але наголосили, що Україна має найперше в цьому питанні орієнтуватися на власні обставини, а не на дії інших країн. Подробиці тут

Практика переведення годинників восени та навесні діє у більш, ніж 100 країнах.

Вперше годинники перевели на початку 20-го століття.

В Радянському Союзі час почали змінювати у 1981 році, а пояснювали це намірами ефективніше використовувати світлий час доби, і відповідно, заощаджувати електроенергію.

Від зміни часу вже відмовилися в деяких країнах Центральної Азії та в Грузії.