ЄС проти дизельних і бензинових авт

Image caption Потік машин на М6 у напрямку Лондона

Європейська комісія пропонує позбутися бензинових і дизельних двигунів до 2050 року і заборонити автомобілям з такими двигунами заїздити у центральну частину міст Європи.

Комісар ЄС з питань транспорту Сіім Каллас планує також перенести половину подорожей з автодоріг на залізниці і зменшити шкідливі викиди в атмосферу на 40%.

Пан Каллас заявив: "Свобода подорожей є фундаментальним правом. Ми не можемо обмежувати подорожі, але залишати ситуацію, як вона є, теж не видається можливим".

Пропозиція ЄС передбачає зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 60% і зменшити залежність транспорту від нафти.

Єврокомісія розробила плани створення "Єдиного європейського транспортного простору" з метою досягти кардинальних змін у тому, як подорожують європейці, та зменшити залежність від нафти, яка також призводить до забруднення повітря.

Передбачається, що з 2050 року подорожі у понад 200 км будуть долатися залізницею радше як автомобілями.

Пан Каллас вірить, що усунення авт з центрів міст не повинно негативно впливати на мобільність європейців: "Широко поширена думка про те, що боротьба з кліматичними змінами має обмежити свободу пересування, є помилковою. Ми можемо зламати залежність транспортної системи від нафти без зниження її ефективності та спроможності перевозити людей".

Міністр транспорту Британії вже відкинув пропозиції ЄС. Британський міністр Норман Бейкер заявив, що уряд не буде втручатися в транспортну політику окремих міст: "Забороняти автотранспорт з центрів міст ми будемо так само, як їсти квадратні банани".