У Росії "знищили 17 повстанців"

Image caption Ще у жовтні 2010 року російські сили безпеки відбивалися від повстанців під парламентом Грозного

Російські військові підрозділи вчинили напад на базу чеченських повстанців у Інгушетії і, як твердять урядовці, вбили 17 осіб.

Як повідомив російський антитерористичний центр, наземні війська вчинили напад за підтримки військових гелікоптерів.

Російська поліція також заарештувала двох підозрюваних у справі бомбового нападу на аеропорт Домодєдово у січні, коли загинули 37 і були поранені 180 людей.

Під час операції проти повстанців загинули також троє російських військовослужбовців.

Лідер чеченських повстанців Доку Умаров заявив, що він наказав здійснити напад у Домодєдово, а виконавцем назвали двадцятирічного Магомета Євлоєва.

Речники сил безпеки Інгушетії повідомили, що під час операції у лісі на кордоні з Чечнею було вбито помічника Умарова – Супяна Абдуллаєва.

За деякими повідомленнями, під час операції російських військ міг загинути і сам Доку Умаров.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Інгушетія

Влада Росії офіційно звинуватила Доку Умарова в організації нападу на Домодєдово.

Речник антитерористичного центру Ніколай Сінцов заявив, що "базу повстанців було знищено внаслідок спільної операції наземних військ та прицільного удару авіації. Саме там проходили навчання бомбісти-самогубці, які чинили терористичні напади у республіках Північній Осетії та Інгушетії".

Кореспонденти Бі-Бі-Сі зауважують, що спільна операція наземних військ та авіації є дуже нетиповою для російських сил безпеки на Північному Кавказі, де повстанський рух триває з 90-их років.

Новини на цю ж тему