Греко-католики проситимуть Патріархату

Святослав Шевчук Копирайт изображения UNIAN
Image caption Святослав Шевчук у вівторок їде до Папи римського

Новий провідник Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук вважає розвиток церкви умовою для одержання нею статусу Патріархату.

Гоова Церкви сказав, що у вівторок він поїде до Риму, де зустрінеться з Папою Римським Бенедиктом 16, оскільки це є обов’язком і візитом вічливості.

Святослав Шевчук також твердить, що під час Синоду було підготовлено багато питань, які необхідно подати Папі Римському, стверджуючи, що кожна східна церква просувається до Патріархату.

Святослав Шевчук сказав, що після багаторічних переслідувань церква стала на шлях дозрівання, і висловив переконання, що він подасть Папі Римському певні елементи української зрілості.

Разом із тим голова церкви вважає, що різні механізми, політична кон’юнктрура є другорядним фактором у цьому процесі.

Святослав Шевчук був обраний новим головою Української греко-католицької церкви 25 березня Синодом, а 27 березня пройшла його інтронізація. Читати подробиці

За словами експертів, за нового 41-річного глави Церкви, може відбутися її певне "омолодження".

Керівник департаменту інформації Української греко-католицької церкви Ігор Яців сказав Бі-Бі-Сі, що серед духовенства Святослав Шевчук вважається молодим і динамічним керівником, і припустив, що новий він буде робити акценти на молодь, що, за словами представника церкви, є майбутнім церкви.

Ігор Яців каже, що УГКЦ має стати сильною в Україні.

Синод УГКЦ провів вибори нового провідника українських греко-католиків по тому, як кардинал Любомир Гузар у лютому склав із себе обов'язки голови церкви за станом здоров'я.

Експерти наголошували на тому, що наступникові кардинала Гузара буде складно - на початковому етапі - очолювати Українську греко-католицьку церкву після такої харизматичної постаті як 77-річний владика Любомир Гузар.

Святослав Шевчук на прес-конференції у вівторок назвав свого попередника "духовним батьком" і пообіцяв продовжувати справу Любомира Гузара.