Лівійські повстанці відступили з кількох міст

Лівійські повстанці Копирайт изображения Reuters

Повстанці в Лівії не можуть утримати свої позиції під тиском сил полковника Каддафі, які повернули під свій контроль кілька міст на сході країни.

Повстанці втратили важливий нафтовий порт Рас Лануф, а також сусіднє місто Бін Джавад, але повідомляють, що в тому регіоні тривають бої.

Також надходять повідомлення, що утримуване повстанцями місто Місрата на заході країни зазнає наступу військ Каддафі.

Раніше президент США Барак Обама сказав про можливість постачання американської зброї повстанцям у Лівії. Він наголосив, що наразі у кризі в Лівії розглядає усі можливі варіанти.

Держсекретар Гіларі Клінтон напередодні сказала, що резолюція ООН, головна мета якої захист цивільних у Лівії, може також дозволяти поставки зброї, хоча і вона наголосила, що Сполучені Штати наразі такого рішення не ухвалили.

Британський міністр закордонних справ Вільям Хейг заявив, що надання зброї людям для захисту не порушуватиме нинішнього ембарго.

Утім, французький міністр закордонних справ Ален Жюппе зауважив, що для цього буде потрібна нова резолюція ООН.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Повстанці відступають.

Каддафі послаблений

В інтерв'ю американським ЗМІ президент Барак Обама заявив, що лівійський лідер значно послаблений і, зрештою, буде змушений відмовитися від влади.

Вже зараз, сказав пан Обама, полковник Каддафі не контролює більшу частину своєї країни.

"Я думаю, ми спостерігаємо те, що в оточенні Каддафі розуміють, що зашморг звужується, що їм лишилися лічені дні, і що їм слід думати про свої наступні кроки", - сказав президент США в інтерв'ю американському каналу.

За його словами, США чинитимуть дипломатичний і політичний тиск, аби змусити Каддафі піти.

Серед повстанців таки можуть бути терористи Аль-Каїди?

Верховний головнокомандувач силами НАТО у Європі, адмірал Джеймс Ставрідіс заявив, що за даними розвідки, серед загонів лівійських повстанців потенційно можуть бути люди екстремістських організацій, таких як Аль-Кайда.

Полковник Каддафі неодноразово називав лівійських повстанців прибічниками Аль-Кайди і закликав країни Заходу не потурати опозиції.

За словами Джеймса Ставрідіса, склад і лідери опозиційних сил Лівії наразі ретельно вивчаються:

"Розвідка свідчить про ознаки потенційної присутності Аль-Кайди, Хезболли, ми бачили різні речі. Однак наразі у мене немає достатніх підстав, аби говорити про суттєву присутність Аль-Кайди чи будь-яку іншу терористичну присутність серед цих людей" - сказав Ставрідіс.

Новини на цю ж тему