Обама: Каддафі значно послаблений

Президент США Барак Обама заявив, що лівійський лідер полковник Каддафі значно послаблений і зрештою змушений буде відмовитися від влади.

Копирайт изображения Reuters

На разі, сказав Обама, Каддафі не контролює більшу частину своєї країни.

"Я думаю, ми спостерігаємо те, що в оточенні Каддафі розуміють, що зашморг звужується, що їм лишилися лічені дні, і що їм слід думати про свої наступні кроки", - сказав президент США в інтерв'ю американському каналу.

За його словами, США чинитимуть дипломатичний і політичний тиск, аби змусити Каддафі піти.

Раніше міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг сказав, що коаліційні сили можуть санкціонувати постачання військової техніки лівійцям, аби вони могли захищатися.

Вільям Хейг також заявив, що на міжнародній конференції у Лондоні щодо ситуації у Лівії, було домовлено, що полковник Каддафі повністю втратив легітимність і має бути притягнутий до відповідальності.

Серед повстанців таки можуть бути терористи Аль-Каїди?

Верховний головнокомандувач силами НАТО у Європі, адмірал Джеймс Ставрідіс заявив, що за даними розвідки серед загонів лівійських повстанців потенційно можуть бути люди екстремістських організацій, таких як Аль Каїда.

Полковник Каддафи неодноразово називав лівійських повстанців прибічниками Аль-Каїди і закликав країни Заходу не потурати опозиції.

За словами Джеймса Ставрідіса, склад і лідери опозиційних сил Лівії на разі ретельно вивчаються:

"Розвідка свідчить про ознаки потенційної присутності Аль-Каїди, Хезболли, ми бачили різні речі. Однак на разі у мене немає достатніх підстав, аби говорити про суттєву присутність Аль-Каїди чи будь-яку іншу терористичну присутність серед цих людей" - сказав Ставрідіс.