У Британії допитують лівійського міністра

Копирайт изображения Reuters
Image caption Британія закликала союзників Каддафі наслідувати приклад Мусси Кусси

Міністр закордонних справ Британії Вільям Гейґ сказав, що прибуття до Лондона міністра закордонних справ Лівії Мусси Кусса свідчить, що режим полковника Каддафі - поділений, і що він руйнується зсередини.

Пан Гейґ сказав, що британські посадовці зустрічаються з Муссою Кусса, але підкреслив, що Британія не пропонує йому імунітет від переслідувань.

Міністр закордонних справ Британії заохотив інших чільних лівійських посадовців залишити Каддафі заради кращого майбутнього для Лівії.

Міністр закордонних справ Лівії Мусса Кусса напередодні несподівано прибув до Англії. Він прилетів з Тунісу в невеликий аеропорт Фарнборо на військовому британському літаку.

Британське МЗС твердить, що Мусса Кусса більше не хоче працювати на полковника Каддафі.

Водночас речник лівійського уряду твердить, що міністр виконує дипломатичну місію.

Речник МЗС Британії сказав, що 60-річний Мусса Кусса твердить, що він відмовляється від своєї посади.

Муссу Кусса називають одним із чільним посадовців в уряді Каддафі. Британське МЗС закликало інших лівійських посадовців залишити Каддафі.

"Ми заохочуємо тих, хто оточує Каддафі, залишити його й прийняти краще майбутнє для Лівії, яке б дозволило політичні зміни та справжні реформи, яких потребує лівійський народ", - сказав британський речник.

Кореспондент Бі-Бі-Сі з дипломатичних питань каже, що британські посадовці сподіваються, що детальні знання Мусси Кусса режиму Каддафі допоможуть його повалити.

Агентство Франс Прес цитує чільного американського посадовця, який сказав, що той факт, що міністр закордонних справ Лівії залишив Каддафі, означає, що в його оточенні вважають, що його долю вирішено.

Раніше міністр закордонних справ Британії повідомив, що британці висилають з країни п’ятеро лівійських дипломатів, які становлять "загрозу для безпеки Британії".

Повстанці відступають

Копирайт изображения Reuters
Image caption Відступ - різкий поворот для повстанців

Тим часом у самій Лівії повстанці відступають далі на схід.

Кореспондент Бі-Бі-Сі на дорозі між містами Адждабія та Брега бачив, як авто повстанців, яке очолювало їхню колону, було підірване артилерійським снарядом. За словами кореспондента, після цього сотні авт повстанців розвернулися й почали відступати до Адждабії.

Повстанці втратили порт Рас Лануф і сусіднє місто Бін Джавад.

На заході сили Каддафі, за словами кореспондентів, й далі обстрілюють місто Місурата.

Наш кореспондент каже, що повстанців стримує брак зброї та техніки.

Відступ – різкий поворот для повстанців, які впродовж вихідних захопили низку міст на узбережжі і, як виглядало, роблять значний поступ за підтримки авіаударів коаліції.

Один з командувачів повстанців сказав, що їм потрібен час, аби організувати свої дії, а також зброя і зв'язок.

Вашингтон не коментує "агентів ЦРУ"

Тим часом Вашингтон відмовився коментувати повідомлення про те, що агенти ЦРУ надають підтримку повстанським силам в Лівії. Білий Дім сказав, що не коментує питання, пов’язані з розвідкою.

Раніше Барак Обама сказав, що лише розглядає можливість надання зброї повстанцям.

Франція і США кажуть, що надсилають посланців до Бенгазі для зустрічі з тимчасовим урядом.