Каддафі залишають соратники

Арабський канал Аль-Джазіра повідомляє, що кілька близьких союзників лівійського лідера Каддафі покинули Лівію, і очікують вильоту з Тунісу.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Урядові військові сили Лівії досі у багато разів потужніші за сили повстанців

За повідомленнями, серед групи високопосадовців, які виїхали з Лівії - голова розвідки, заступник міністра закордонних справ та спікер Загального Народного Конгресу Лівії.

Міністр нафтової промисловості Шукрі Ганем, якого також згадували серед тих, хто покинув полковника Каддафі, спростував чутки про свій намір виїхати з Лівії.

У середу до Британії прилетів міністр закордонних справ Лівії Мусса Кусса, заявивши, що більше не бажає представляти режим Каддафі на міжнародній арені.

Сили Каддафі далекі від поразки

Представник командування американського війська, адмірал Майк Маллен заявив, що повітряні атаки коаліційних сил знищили близько чверті військової потужності Лівії.

Втім, як сказав адмірал Мален, це не означає, що сили полковника Каддафі близькі до поразки, адже вони й досі переважають сили лівійських повстанців у кількості десять до одного.

Тим часом, міністр оборони США Роберт Гейтс на слуханнях у конгресі заявив, що підтримку повстанцям Лівії у вигляді озброєння чи тренування повинні надавати інші країни, а не Сполучені Штати.