FT про ''український Watergate''

Леонід Кучма Копирайт изображения AFP
Image caption Адвокат Кучми каже, що прокуратурі буде важко довести автентичність плівок Мельниченка

Financial Times, переповідаючи останні новини про розслідування справи про роль Леоніда Кучми у вбивстві Георгія Гонгадзе, пише, що Україна постала перед одним із найбільших політичних скандалів від часу помаранчевої революції.

Кореспондент газети у Києві пише, що пана Кучму вперше пов’язали зі злочином 10 років тому, коли з’явилися плівки Мельниченка.

Тепер проти пана Кучми порушили справу за звинуваченням у перевищенні повноважень і діях, які призвели до вбивства Гонгадзе.

Прокуратура оголосила у п’ятницю, що завершила розслідування справи Пукача. Цього тижня на допити до прокуратури приходили екс-голова президентської адміністраці Віктор Медведчук, екс-голова РНБО Євген Марчук та екс-голова СБУ Леонід Деркач.

В інтерв’ю Financial Times пан Мельниченко сказав, що прокуратура підтвердила автентичність менше, ніж години аудіозаписів, які він їм надав, зосередившись на вбивстві Георгія Гонгадзе.

Газета цитує колишнього охоронця Кучми, який каже, що на інших аудіоплівках задокументовані злочини інших посадовців, включно з фальсифікаціями виборів, шантажем та "розкраданням державної власності на мільярди доларів".

Пан Мельниченко твердить, що на плівках є також голоси, схожі на голоси Володимира Литвина та Віктора Януковича. Ці записи не пов’язують із вбивством Гонгадзе.

FT пише, що прес-служба президента Януковича відмовилася коментувати, чи це його голос на плівці, сказавши лише, що найголовніше, аби справу завершили.

Газета пише, що виникають питання і до пана Мельниченка, який не хоче розповідати, як він зробив записи і хто йому міг допомагати.

Пан Кучма каже, що пан Мельниченко міг співпрацювати із закордонними службами, що той заперечує .

Пан Кучма винайняв відомого американського адвоката Алана Дершовіца, який каже, що прокуратурі буде важко довести автентичність плівок.

"Я не можу дочекатися, аби поставити їм питання. У мене тече слина від такої перспективи", - цитує газета адвоката Кучми.

Новини на цю ж тему