Останнє поновлення: Субота, 2 квітень, 2011 p., 16:34 GMT 19:34 за Києвом

Японія: джерело витоку радіації виявили

Тріщина на АЕС, з якої витікає радіація

Тріщину вважають джерелом радіоактивного забрудення в морі

Компанія-оператор пошкодженої АЕС у Фукушімі твердить, що радіоактивна вода виливається в море з 20-см тріщини в бетонній ямі, в якій містяться кабелі, під другим реактором.

Представники компанії Tepco кажуть, що тріщина може бути джерелом радіоактивного забруднення моря, і готуються залити бетон в яму, аби зупинити витікання радіації.

Прем’єр-міністр Японії Наото Кан відвідав базу в 20-км зоні, яку використовують працівники, які намагаються стабілізувати кризу на АЕС.

Біля фундаменту 2-го реактора в ямі з електричними кабелями було виявлено воду, рівень радіації в якій становив 1000 міллізівертів на годину.

Хідехіко Нішіяма, речник японського Агентства з ядерної безпеки

Представник японського Агентства з ядерної безпеки повідомив, що тріщину у суботу зранку "біля фундаменту 2-го реактора в ямі з електричними кабелями було виявлено воду, рівень радіації в якій становив 1000 міллізівертів на годину. Також було виявлено 20-см тріщину в бетонному дні ями, і ми з'ясували, що вода витікає в море з цієї тріщини".

Раніше компанія-оператор АЕС заявляла, що підозрює, що з АЕС постійно витікає радіоактивний матеріал, але досі вони не могли виявити джерело.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що виявлення джерела витікання радіації – позитивний розвиток подій.

Тепер проблема в тому, аби закрити тріщину, перевірити, чи подібного витікання більше немає, і вибрати забруднену рідину.

У п’ятницю міністр енергетики США сказав, що 70% корпусу одного з реакторів у Фукушімі серйозно пошкоджено, як і пошкоджено 30% корпусу іншого реактора. Це приблизні цифри, позаяк висока радіація не дозволяє працівникам оглянути реактори ближче.

Пошук загиблих

Тим часом триває масштабна триденна пошукова операція на північно-східному узбережжі Японії. Про долю понад 16 тисяч людей досі невідомо.

Учасники операції за участи 24 тисяч солдатів, 100 японських та американських літаків та 65 кораблів, оглядають райони, звідки вода відійшла або які й надалі залишаються затопленими, а також гирла рік.

Через високий рівень радіації пошук загиблих не проводять у 20-км зоні довкола АЕС, де, як вважають, може бути 1000 тіл загиблих.

Загибель понад 11500 тисяч людей в результаті цунамі та землетрусу підтверджено, однак точне число загиблих досі невідоме.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що про остаточне число загиблих можуть ніколи не дізнатися.

З 20-кілометрової зони довкола АЕС евакуйовано 70 тисяч людей. Ще 136 тисяч людей, які живуть в 30-кілометровій зоні, влада заохочувала виїздити.

Представник японського уряду каже, що евакуація людей – довготермінова операція.

Висока радіація, яку виявили у поверхневих водах під реактором, не становить термінової проблеми, але може спричинити забруднення питної води.

До переліку продуктів з кількох префектур довкола АЕС, продаж яких заборонено, додали яловичину.

Проте уряд наполягає, що рівень забруднення у воді й харчах не сягнув небезпечного для здоров’я.

Японська влада не погоджується із закликами МАГАТЕ розширити зону евакуації довкола АЕС.

Відеозйомка всередині реактора N4

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Корисні посилання в інтернеті

Найбільш популярні новини

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS