Український корабель вивезе іноземців з Тріполі

Десантний корабель ''Костянтин Ольшанський'' Копирайт изображения UNIAN
Image caption Десантний корабель ''Костянтин Ольшанський'' вивезе з Лівії громадян України

За даними українського МЗС, військовий корабель "Костянтин Ольшанський" має прибути до Тріполі 4 квітня, аби вивезти 129 громадян України, а також понад 80 іноземців, включно з росіянами, білорусами, британцями та американцями.

Речник МЗС твердить, що лівійська влада заявила, що гарантуватиме безпеку евакуації.

МЗС закликає усіх громадян України, які перебувають в Лівії, виїхати з країни.

"Костянтин Ольшанський" вийшов із Севастополя наприцінці березня. На його борту - медики, психологи та загін піхотинців.

Десантний корабель з комфортом

Як запевнили Бі-Бі-Сі у командуванні ВМС, впродовж останнього тижня десантний корабель був переобладнаний, щоб прийняти на борт цивільних.

За словами нашого кореспондента, так званий твіндек на кораблі (місце, де зазвичай розташовують бронетранспортери), переобладнали і він тепер нагадує палубу найнижчого класу: там розташовано морських піхотинців.

Жінок і дітей планують розмістити у каютах та в кубриках екіпажу. Хоча, враховуючи короткий перехід корабля на Мальту, про тривале перебування цивільних на його борту не йдеться.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption РНБО 19 березня вирішила надіслати корабель до Лівії

Як каже наш кореспондент, застосування десантних кораблів на гуманітарних місіях є нормою. 2007 року "Костянтин Ольшанський" пройшов сертифікацію НАТО, зокрема, щодо участи українських ВМС в операціях Альянсу з евакуації неозброєного цивільного населення.

Однак це – перша гуманітарна місія українських моряків.

Раніше українські морські піхотинці служили в Косово, а українські кораблі брали участь у середземноморській операції з перехоплення нелегальних морських перевезень "Активні зусилля".

Новини на цю ж тему