"Костянтин Ольшанський" - в Тріполі

Десантний корабель ''Костянтин Ольшанський'' Копирайт изображения UNIAN
Image caption Десантний корабель ''Костянтин Ольшанський'' вивезе з Лівії громадян України

Великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" у понеділок прибув до Тріполі для евакуації з Лівії громадян України. За словами речника українського міністерства закордонних справ Олександра Дикусарова, корабель пришвартувався у порту столиці Лівії опівдні 4 квітня.

Очікується, що великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" з біженцями на борту вирушить з Тріполі надвечір цього ж дня.

За словами пана Дикусарова, кількість бажаючих евакуюватися зросла до 300 осіб. У неділю їх було трохи більше 200.

Зокрема, станом на 14-ту годину 3 квітня, бажання залишити територію Лівії українським кораблем виявили 210 людей замість запланованих раніше 600. Напередодні серед охочих евакуюватися нарахували 129 громадян України. Решта 81 - громадяни інших країн, зокрема, Білорусі, Лівії, США, Британії, Румунії, Мальти та інших.

"Ми сподіваємося, що кількість громадян України, які захочуть поїхати на батьківщину 4 квітня кораблем "Костянтин Ольшанський", збільшиться. У зв'язку з цим ще наполегливо закликаємо наших співвітчизників у Лівії зв'язатися з посольством України в Тріполі і прибути 4 квітня в порт Тріполі для евакуації українським кораблем", - сказав речник МЗС.

Це вже не перший заклик офіційного Києва до громадян України залишити нестабільну Лівію, де, за приблизними підрахунками, ще перебуває близько півтисячі українців.

"Таким чином, у громадян України ще є час, щоб прийняти рішення і прибути до порту міста Тріполі для евакуації. Підкреслюємо, що це реальний шанс залишити Лівію, перебування в якій є небезпечним з урахуванням бойових дій", - сказав речник МЗС.

Планується, що на Мальті корабель висадить частину іноземців та поповнить запаси пального і харчів. Після цього вирушить до Севастополя, куди має прибути наприкінці тижня.

"Костянтин Ольшанський" вийшов із Севастополя наприкінці березня. На його борту - медики, психологи та загін морських піхотинців.

Десантний корабель з комфортом

Як запевнили Бі-Бі-Сі у командуванні ВМС, впродовж останнього тижня десантний корабель був переобладнаний, щоб прийняти на борт цивільних.

За словами нашого кореспондента, так званий твіндек на кораблі (місце, де зазвичай розташовують бронетранспортери), переобладнали і він тепер нагадує палубу найнижчого класу: там розташовано морських піхотинців.

Жінок і дітей планують розмістити у каютах та в кубриках екіпажу. Хоча, враховуючи короткий перехід корабля на Мальту, про тривале перебування цивільних на його борту не йдеться.

Image caption РНБО 19 березня вирішила надіслати корабель до Лівії

Як каже наш кореспондент, застосування десантних кораблів на гуманітарних місіях є нормою. 2007 року "Костянтин Ольшанський" пройшов сертифікацію НАТО, зокрема, щодо участи українських ВМС в операціях Альянсу з евакуації неозброєного цивільного населення.

Однак це – перша гуманітарна місія українських моряків.

Під час проводів "Костянтина Ольшанського" із Севастополя до Лівії командувач ВМС України Віктор Максимов заявив, що корабель готовий здійснити кілька переходів для евакуації всіх українців, що мають бажання залишити охоплену громадянською війною країну. Максимов також запевнив, що морські піхотинці та спецназівці, які перебувають на борту, опікуватимуться безпекою біженців і корабля.

Раніше українські морські піхотинці служили в Косово, а українські кораблі брали участь у середземноморській операції з перехоплення нелегальних морських перевезень "Активні зусилля".

Новини на цю ж тему