Формула-1 нового покоління: електромобілі

Автентична Формула-1. Чи бути Електро-Формулі?
Image caption Автентична Формула-1. Чи бути Електро-Формулі?

Керівник Міжнародної автомобільної федерації Жан Тодт сказав, що його організація хоче створити нові змагання для електромобілів.

Він повідомив, що перші перегони можуть бути проведені вже у 2013-му році. Пан Тодт сказав, що федерація вивчає разом з представниками Європейської комісії можливість створення нових категорій перегонів електромобілів на кшталт Формули-1 на треках категорії Гран Прі.

Для цього у МАФ створили комісію з електромобілів, яку очолив колишній директор корпорації BMW Буркхард Гешель.

"Ми намагаємось якомога швидше створити нові категорії для машин на новій енергії", - наголосив пан Тодт, додавши, що сподівається, що згодом ці перегони проводитимуть у цілому світі.

Електромобілі - в маси

План таких перегонів зокрема обговорювали з Антоніо Таджані - представником Єврокомісії з питань промислової політики. Він сподівається, що в європейських країнах почнуть використовувати якомога більше електромобілів.

Пан Таджані каже, що авторитет та організаційні можливості "Формули-1" допоможуть користувачам звернути увагу на електромобілі.

Автовиробники Nissan, General Motors та Peugeot Citroën уже випускають свої версії електромобілів у США, Японії та Європі.

Ці та інші компанії готові розвивати цей сегмент ринку, але для масового поширення електромобілів потрібні субсидії з боку держави, а також допомога у створенні мережі станцій для підзарядження.