Обама позмагається за переобрання 2012 р.

Президент Обама не відступив від традиції Копирайт изображения Reuters
Image caption Президент Обама не відступив від традиції. Він хоче переобрання

Американський президент Барак Обама оголосив про намір взяти участь у наступних виборах у 2012-му році.

Команда пана Обами оприлюднила відео на його офіційному сайті та розіслала лист електронною поштою до всіх прихильників.

У короткому відео йдеться про те, що кампанія за переобрання стартує, відкриваються офіси та розсилаються текстові повідомлення та імейли.

У листі його команда написала, що кампанія з часом набиратиме обертів.

"Люди повинні розповідати сусідам, колегам по роботі та друзям".

"Незважаючи на те, що я зосереджений на роботі, на яку ви мене обрали, і до виборів ще понад рік, ми повинні почати вже сьогодні "заливати фундамент" нашої кампанії" - йдеться у листі.

Мільйони американців відвідують його офіційний сайт, і його кампанію в інтернеті називали ключовою складовою його успіху у 2008-му році.

Без сюрпризів

Це оголошення не стало сюрпризом, і його команда має подати відповідні документи цього тижня.

Минуло понад 40 років відтоді, як чинний президент США відмовився позмагатись за другий термін на посаді, яку називають найвпливовішою у світі.

У розпал війни у В'єтнамі у 1968-му році президент Ліндон Джонсон приголомшив американців, оголосивши, що не братиме участь у наступних виборах.

Наразі очікують оголошень від можливих кандидатів від Республіканської партії. Поки що лише колишній губернатор Міннесоти Тім Поленті є єдиним провідним кандидатом, який підтвердив, що братиме участь у так званих праймеріз, де члени партій у штатах обирають кандидатів.

Пан Обама став президентом у січні 2009-го року з майже рекордним рівнем підтримки, але після двох перших років на посаді його рейтинг впав.

У листопаді 2010-го Демократична партія пана Обами втратила контроль над Палатою представників.

Втім, незважаючи на втрату популярності, згідно з опитуваннями, на цьому етапі у нього міцніша позиція, ніж у колишніх президентів Білла Клінтона та Джорджа Буша-молодшого, які врешті були переоборані.

Згідно з опитуванням, яке провели у березні, 47% виборців сказали, що хочуть, щоб Барак Обама залишився на посаді, і лише 37% сказали, що голосуватимуть за наразі невідомого кандидата від республіканців.