Саїф Каддафі: Кусса - "хвора людина"

Син Каддафі каже, що Мусса Кусса (на фото) - хвора людина Копирайт изображения Reuters
Image caption Син Каддафі каже, що Мусса Кусса (на фото) - хвора людина

Син лівійського лідера Муаммара Каддафі наголосив, що він та його батько не почуваються зрадженими після того, як минулого тижня міністр закордонних справ утік до Лондона.

Саїф Каддафі сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що Мусса Кусса поїхав до Британії з міркувань здоров'я, оскільки він є старою хворою людиною, і йому потрібна медична допомога.

Заява Саїфа Каддафі з'явилась у той час, як прокурори у Шотландії оголосили, що допитають пана Куссу щодо падіння американського пасажирського літака над Локербі у 1988-му році.

Пан Кусса на той час був членом лівійської розвідки.

На борту літака авіакомпанії Pan Am були 270 людей. Усі вони загинули.

Раніше міністр закордонних справ Вільям Гейґ сказав, що британський уряд заохочуватиме пана Куссу співпрацювати з розслідуванням тієї справи.

Британський уряд наголошує, що немає жодної угоди щодо надання імунітету панові Куссі після того, як він утік із Лівії минулого тижня.

Пан Гейґ твердить, що британська влада не утримує під вартою Муссу Куссу.

Копирайт изображения Other
Image caption Прихильники Каддафі не здаються

Як повідомляють, пан Кусса надає інформацію британським представникам щодо нинішньої ситуації в Лівії, твердячи, що більше не представляє інтереси лівійського режиму.

Кризове турне

Тим часом лівійське державне телебачення продемонструвало наживо кадри, як полковник Каддафі на джипі вітав своїх прихильників неподалік свого військового комплексу у столиці Тріполі.

Наразі триває візит європейськими столицями його посланця Абдули-Аті аль-Обейді, мета якого розв'язання кризи у Лівії.

Речник лівійського уряду сказав, що уряд готовий вести переговори щодо реформ, включно з новими виборами чи референдумом, але про відставку полковника Каддафі мова навіть не може йти.

Новини на цю ж тему