Азаров: доходи уряду зросли на 30%

Прем‘єр Микола Азаров прогнозує зростання промислового виробництва на 10% у першому кварталі 2011 року.

Image caption Микола Азаров доповів про економічне зростання в Україні

Про це він заявив, відкриваючи засідання уряду.

"За попередніми оцінками, промислове виробництво за квартал зросло більш ніж на 10%, а зростання ВВП очікується більше 5%", - спрогнозував прем'єр, додавши, що офіційні дані будуть оприлюднені пізніше.

Крім того, Азаров заявив, що доходи держбюджету в 1 кварталі становили понад 60 мільярдів гривень, що на 30% більше, ніж за аналогічний період 2010 року.

Прем’єр-міністр запевнив, що усі дії уряду спрямовані на забезпечення стабільного розвитку країни і на цій базі покращення умови життя людей.

Пан Азаров також сказав, що держава має допомагати малому бізнесу в Україні. З огляду на протести дрібних і середніх підприємців проти податкового тягаря, який на їхню думку надає переваги великому та олігархічному бізнесу, Микола Азаров заявив:

"Ми готові до діалогу на основі компромісу, але не ультиматумів. Формула компромісу прозора: з одного боку, держава не повинна обмежувати економічні свободи підприємництва, з іншого боку – суспільство, платники податків не повинні оплачувати привілеї якогось з різновидів бізнесу. В той же час держава бере на себе зобов’язання сприяти розвитку малого підприємництва і сьогодні уряд затвердить план заходів на виконання відповідної національної програми".

Пан Азаров наголосив, що податкова система має бути справедливою і "давати стимули тим сферам, які забезпечать в кінцевому результаті підвищення рівня життя в країні".

Протести тривають

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Пікет ВР "Свобода" під Кабміном

Близько 100 активістів ВО "Свобода" в середу вранці пікетували будівлю Кабінету міністрів.

Вони протестували проти підвищення комунальних тарифів і тримали прапори з символікою об'єднання і плакати з написами "Де обіцяне поліпшення життя вже сьогодні?!", "Уряд - маріонетка олігархів і МВФ", "Геть газову голку", "Геть антинародний режим олігархів і українофобів", "Збільшите побори - очікуйте революції".

Зі свого боку, представники "малого Майдану підприємців" заявляють про переслідування їх правоохоронними органами за участь у акціях протесту. Як зазначає прес-служба Коаліції учасників помаранчевої революції, прокуратура повідомила, що справа проти активістів була направлена до суду 1 квітня.

Коаліція заявила, що "слідство відносно учасників грубо сфабрикованої справи про "пошкодження плитки на Майдані" було проведено з порушеннями усіх норм закону, дії ГУ МВС у Києві та прокуратури Києва є незаконними, а їх висновки очевидно сфальсифікованими".

КУПР вимагає негайного звільнення керівництва столичної прокуратури, відставки міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова і притягнення їх до кримінальної відповідальності за "зумисну фальсифікцію справ проти лідерів підприємницького Майдану".

Протистояння підприємців з владою триває відколи наприкінці 2010 року підприємці проводили безстрокову акцію проти ухвалення Податкового кодексу, у зв’язку з чим на Майдані Незалежності в Києві було розбито наметове містечко.

Згодом владою було порушено справу про пошкодження покриття на Майдані Незалежності дротами для встановлення наметів та перекриття підприємцями руху.

Новини на цю ж тему