Справу Чорновола забирають в ГПУ

На місці загибелі В'ячеслава Чорновола Копирайт изображения UNIAN
Image caption На місці загибелі В'ячеслава Чорновола

Тарас Чорновіл каже, що вже двічі зустрічався з генпрокурором Віктором Пшонкою і було домовлено, що справу його батька знову розслідуватиме Генпрокуратура.

Ще раніше справа була передана до МВС і Тарас Чорновіл вважає, що тим самим її хотіли поховати, оскільки такого масштабу справи, на думку депутата, має розслідувати виключно Генпрокуратура.

На думку Чорновола, яку він висловив на прес-конференції, необхідно допитати низку знакових осіб того часу, зокрема, екс-президента Леоніда Кучму і глав його адміністрацій, які в той період координували діяльність силових структур, а також тих, хто був при керівництві МВС, в тому числі Олексія Пукача, який нині проходить у справі Георгія Гонгадзе.

Син В'ячеслава Чорновола також вважає, що необхідно допитати і екс-президента Віктора Ющенка за кількома епізодами. Зокрема, щодо наради, яка проводилася ще до загибелі Чорновола в Нацбанку з керівниками низки патріотичних сил, де, за словами депутата, начебто стояло питання, що робити з Чорноволом, який не дає перетворити Ющенка у лідера всіх націонал-демократичних сил.

Син загиблого в автокатастрофі лідера Руху також переконаний, що Віктора Ющенка треба допитати про його стосунки з Юрієм Кравченком, ’’з яким вони були друзями.’’

Віктор Ющенко неодноразово відкидав будь-яку причетність до усунення Чорновола з політичної арени, а тим більше – до вбивства. За свого президентства у 2009 році він ініціював перегляд справи загибелі лідера Руху.

Рідні Чорновола продовжують вважати його смерть політичним вбивством. Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко ще раніше заявляв, що за його керівництва Службою безпеки були реальні і серйозні додаткові докази того, що то було саме вбивство В'ячеслава Чорновола.