Мубарак відкидає звинувачення у корупції

Копирайт изображения AP
Image caption Хосні Мубарак в останні дні на посаді президента

Прокуратура Єгипту оголосила про те, що колишній президент країни Хосні Мубарак викликаний на допит у справі про загибель учасників антиурядових акцій протесту і розтраті бюджетних коштів.

У заяві, опублікованій прокуратурою, сказано, що разом з Мубараком планується допитати двох його синів, Гамаля і Алаа.

У документі також підкреслюється, що зроблені Хосні Мубараком у неділю заяви, в яких він спростовував свою причетність до корупції, ніяк не вплинуть на хід розслідування.

Колишній президент Єгипту вперше з’явився на очах громадськості від часу відставки.

За словами Мубарака, звинувачення на адресу його сім'ї необґрунтовані і він має намір захищати свою репутацію в суді.

У інтерв'ю телеканалу al-Arabiya він заявив: "Мені завдала великого болю кампанія несправедливих звинувачень проти мене та моєї родини. Вони мають на меті знищити мою репутацію та спотворити мою позицію, мою політичну та військову історію, впродовж якої я важко працював для Єгипту та єгипетського народу як в часи миру, так і в часи війни".

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Демонстранти у Каїрі вимагали розслідування

У своєму попередньому телезверненні 10 лютого, пан Мубарак відмовився піти у відставку, але наступного дня залишив Каїр і перебував на своїй віллі на Червоному морі. Повідомляють, що стан його здоров'я погіршився, але його речники це заперечують.

Протести у Каїрі відновилися минулої п'ятниці, коли демонстранти вимагали на площі Тахрір суду на Мубараком та його родиною.

Військо розігнало демонстрантів і принаймні одна людина загинула. Десятки людей були поранені від пострілів, але військо заперечує, що використовувало бойові набої.

Кореспонденти повідомляють, що багато єгиптян не задоволені повільним темпом реформ, які оголосив тимчасовий уряд на чолі з військовими.

Прокуратура Єгипту заморозила рахунки родини Хосні Мубарака і почала розслідування. Троє його колишніх міністрів також звинувачені у корупції.

Новини на цю ж тему