Ганна Герман критикує звіт Держдепу США

Ганна Герман - радник президента Януковича Копирайт изображения UNIAN
Image caption Герман каже, що Янукович почав боротися з корупцією

Радник президента Януковича Ганна Герман назвала "безнадійно застарілою" інформацію про корупцію в Україні, подану у звіті Державного департаменту США.

"Ситуація в Україні змінюється дуже швидко, і картина, яка мала місце ще рік тому, коли президент тільки вступив на свою посаду і почав боротьбу з корупцією, сьогодні виглядає зовсім інакше", - цитує Герман прес-служба Адміністрації президента з посиланням на агенцію Інтерфакс-Україна.

Герман говорить про успіхи

Свої висновки радник президента аргументує тим, що чимало українських засобів масової інформації ледь не щодня пишуть про нові факти боротьби з корупцією, а Генпрокуратура і СБУ вже притягли до відповідальності десятки нині працюючих чиновників і за корупцію, і за зловживання.

"Ось перший-ліпший приклад: затримано главу депутатської фракції Київради Комарницького за корупцію (лідер фракції Блоку Леоніда Черновецького в Київраді Денис Комарницький), ціла група директорів хлібзаводу з Херсонської області притягнута до кримінальної відповідальності за ухиляння від сплати податків. Тетяна Рудь - начальник Держінспекції з контролю за цінами Мінекономіки - затримана за вимагання хабарів, заступник глави Держкомітету ветеринарної медицини Олександр Жук також притягнутий за отримання хабарів".

Пані Герман нагадала також порушену нещодавно резонансну справу проти екс-президента Леоніда Кучми.

"Все це дає нам підстави говорити про серйозну боротьбу з корупцією, яку веде президент Віктор Янукович", - вважає Герман.

Вона також нагадала, що законодавство у сфері боротьби з корупцією часто змінюється, а нині триває робота над Кримінально-процесуальним кодексом.

"І це дає серйозні підстави говорити про те, що картина, відображена у звіті Держдепу США, безнадійно застаріла", - заявила Герман у відповідь на стурбованість Держдепу США ситуацією з дотриманням прав людини в Україні.

Держдеп США: ситуація вкрай критична

В оприлюдненому у п’ятницю щорічному звіті сказано, що ситуація з дотриманням прав людини в Україні вкрай критична. Читати подробиці

Значна частина того документа присвячена порушенню прав людини з боку правоохоронних органів.

"До них відноситься побиття, тортури та інші знущання над в'язнями та затриманими у СІЗО", - йдеться у звіті.

У документі також порушується проблема довгих термінів затримання осіб на період слідства, важких умов, в яких перебувають підслідні, а також вибиття з них зізнань силою. Згадуються трагічні випадки із Ігорем Індилом і Михайлом Стадником, які померли у відділках міліції.

Image caption Київський студент помер у відділку міліції майже рік тому

Наводяться приклади жорстокого поводження правоохоронців із біженцями, шукачами притулку і особами із неслов’янською зовнішністю.

У звіті також йдеться про відкриття кримінальних справ проти опозиційних політиків, що збільшує враження вибіркового та політично вмотивованого судового переслідування.

Документ критикує неефективну та корумповану судову систему в Україні і наводить приклади збільшення тиску на ЗМІ та журналістів. А також звертає увагу на почастішання випадків обмеження свободи зібрань, посилення корупції в уряді та суспільстві.

Експерти відзначають, що це вже не перше за останній час застереження з боку міжнародної і спільноти з приводу порушення прав людини в Україні.

Європа теж критикує

Ще раніше Парламентська асамблея Ради Європи зажадала від української влади дотримуватися прав і свобод людини і виконувати взяті Україною свої зобов’язання перед ПАРЄ.

Нагадавши, що коли факти порушення прав людини, зокрема, з боку правоохоронних органів підтвердяться, то Україна матиме серйозну розмову з Радою Європи, і що вона ніколи не залишиться осторонь і не замовчуватиме ці факти.

А міжнародна організація Міжнародна амністія ще раніше звернулася до президента України з вимогою забезпечити притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні прав людини, і для цього привести законодавство країни у відповідність з міжнародними нормами.

Адміністрація президента України тоді пообіцяла, що права людини будуть залишатися під контролем Віктора Януковича, підтримавши ідею створення механізму незалежного розгляду скарг на дії міліції.

Експерти відзначають, що поки такого механізму не було створено.

Новини на цю ж тему