Аварію на Фукусімі прирівняли до Чорнобиля

Японська влада збільшила рівень небезпечності на Фукусімі Копирайт изображения Other
Image caption Японська влада збільшила до максимального рівень небезпечності на Фукусімі, фактично прирівнявши до Чорнобиля

Японська влада підняла свою оцінку рівня небезпечності ситуації на атомній електростанції Фукусіма-1, прирівнявши її до рівня аварії на Чорнобильській АЕС.

З самого початку ситуацію на японській АЕС оцінили у п'ять балів за міжнародно визнаною шкалою, але тепер підняли до семи - максимальної позначки.

Дотепер аварія на ЧАЕС була єдиною, яка сягнула максимальної позначки, і експерти вважають, що чорнобильська катастрофа 1986-го року завдала значно більшої шкоди.

Представники місцевої ядерної агенції кажуть, що радіація з Фукусіми становить лише десяту частину того, що випромінював Чорнобиль.

Попри це, техніки все ще не можуть взяти під контроль АЕС, пошкоджену землетрусом та цунамі, що сталися місяць тому.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Токіо каже, що рівень збільшили не тому, що ситуація різко погіршилась, а радше тому, що це збільшення відображає реальні масштаби катастрофи.

2 дні - 2 нові землетруси

Тим часом у вівторок стався новий землетрус магнітудою 6,3 бали за шкалою Ріхтера. Працівників станції у Фукусімі тимчасово евакуювали.

Копирайт изображения AP
Image caption У понеділок, рівно через місяць після землетрусу та цунамі, в Японії вшановували загиблих

Представники компанії-оператора Tokyo Electric Power Co (Tepco) кажуть, що перевіряють стан станції після двох землетрусів за два дні.

Ці два поштовхи у понеділок та вівторок сталися рівно через місяць після спустошливого землетрусу силою 9 балів та цунамі, які вразили Японію та забрали 13219 життів. Смерть цієї кількості є офіційно підтвердженою, ще 14274 людини залишаються зниклими безвісти. Понад 150000 людей втратили свої домівки.

Фукусіма - не Чорнобиль

Про підвищення рівня небезпеки сказав в ефірі японського телебачення представник японської Комісії з ядерної безпеки.

"Це попередня оцінка, яку має підтвердити Міжнародне агентство з атомної енергії", - наголосив представник.

"Ми підняли рівень до максимального - сьомого - оскільки наслідки витоку радіації зафіксовані у повітрі, овочах, воді та в океані", - сказав Мінору Оогода.

Втім, він додав, що витік на АЕС у Фукусімі не можна порівнювати із чорнобильським.

Сьомий рівень означає "велика аварія" із "ширшими наслідками".

У понеділок японський уряд також розширив евакуаційну зону довкола пошкодженої АЕС у Фукусімі, де фахівці й досі намагаються відновити роботу систем охолодження реакторів.

Урядовий речник сказав, що впродовж місяця відбудеться евакуація з п’яти населених пунктів поза 20-км зоною, де було зареєстровано високий рівень радіації.

До зони відчуження буде включене село Ітате, що за 40 км від АЕС, частина міста Кавамата та інші райони.

Новини на цю ж тему