Кот-д'Івуар: Уаттара закликає до спокою

Алассан Уаттара стане новим президентом Кот-д'Івуару Копирайт изображения AP
Image caption Алассан Уаттара стане новим президентом Кот-д'Івуару

Вулиці столиці Кот-д'Івуару Абіджана патрулюють війська, лояльні до міжнародно визнаного президента Алассана Уаттари, після того, як його суперник Лоран Ґбаґбо здався у понеділок. Протистояння тривало 5 місяців.

Упродовж останньої ночі можна було чути постріли. Як вважають, це стріляли прихильники пана Ґбаґбо.

Алассан Уаттара у телезверненні закликав до стриманості. Він пообіцяв панові Ґбаґбо справедливий суд, додавши, що буде створена спеціальна комісія задля досягнення правди та замирення.

Раніше Лоран Ґбаґбо висловив сподівання, що в країні скоро відновиться нормальний плин життя.

Спецоперація

Фактично він ініціював кризу після того, як відмовився визнати поразку на президентських виборах у листопаді минулого року.

Втім, війська, лояльні до пана Уаттари, за підтримки французьких танків та миротворців ООН, здійснили успішний наступ на резиденцію

Копирайт изображения AFP
Image caption Лорану Ґбаґбо пообіцяли справедливий суд

Ґбаґбо, де він переховувався у бункері у підвалі.

Генеральний секретар ООН Бан Кі Мун привітав затримання пана Ґбаґбо, наголосивши, що воно допомогло покласти край непотрібному конфлікту, і що тепер ООН підтримуватиме новий уряд.

Американський президент Барак Обама також привітав арешт і закликав збройні угруповання у Кот-д'Івуарі негайно скласти зброю.

Протистояння між обома кандидатами тривало кілька місяців, а в минулі 2 тижні точились сутички між силами, лояльними до обох суперників.

Війська, лояльні до пана Уаттари, розпочали наступальні операції з півночі наприкінці березня після кількох місяців політичного глухого кута, під час якого пан Ґбаґбо відмовлявся визнати перемогу пана Уаттари.

Правозахисні організації звинуватили табори обох президентських кандидатів у вбивствах цивільного населення. Читати подробиці

Новини на цю ж тему