Путін кличе Україну у Митний союз

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Росія пропонує Україні спільно встановлювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом

Прем'єр-міністр Росії Владімір Путін вважає, що Україні не варто боятися проблем з Європейським Союзом у разі приєднання до Митного союзу.

Про це він заявив сьогодні під час зустрічі з прем`єр-міністром України Миколою Азаровим:

"Що стосується побоювань, про які ви говорили, пов`язаних з Митним союзом, то відносно самого Митного союзу і політики Митного союзу стосовно третіх країн я великих проблем не бачу, вони не повинні виникнути і не виникатимуть. Питання, звичайно, в тому, про що може домовитися Україна зі своїми партнерами в рамках створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом".

При цьому він зазначив, що рівень митного захисту країн Митного союзу - близько 10,5%, а рівень митного захисту України як члена СОТ – 4,5%:

"У нас виникає побоювання, що якщо на таких же умовах буде створена і зона вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом, то значна частина товарів не буде запитана на зовнішніх ринках, а ці товари можуть почати надходити з України на нашу митну територію. І в цьому разі нам доведеться запроваджувати захисні заходи".

Російський прем'єр підкреслив, що в ході переговорів про створення зони вільної торгівлі треба вести відкриту дискусію з усіх економічних питань.

"Ми повинні про це говорити прямо і своєчасно, і з відкритими картами працювати і з Україною, і з Росією, і з Казахстаном, і з Білоруссю, і з Європейським Союзом. Ми всі повинні карти відкрити і чесно подивитися, що у нас на столі. І лише таким чином можна знайти рішення, які будуть прийнятні для всіх", - сказав Путін.

Владімір Путін також додав, що Росія теж веде переговори про ЗВТ з Євросоюзом.

Росія пропонує Україні спільно встановлювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом після приєднання до Митного союзу і встановлення єдиного економічного простору в рамках Росії, Білорусі, Казахстану і України.

15 березня на прес-конференції в Мінську прем`єр-міністр Росії Владімір Путін сказав, що створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом може негативно позначитися на економічних відносинах України з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

7 квітня Президент України Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді з посланням "Про внутрішнє і зовнішнє положення України в 2011 році" сказав, що Україна хоче співпрацювати з Митним союзом за схемою “три плюс один”.

"Вважаю, що подальший розвиток стосунків з Митним союзом буде спиратись на нову договірну базу щодо угод про вільну торгівлю та можливу пакетну угоду про співпрацю за формулою "3+1". Це дасть нам змогу забезпечити реальний курс на зближення європейського та євро-азійського економічних просторів", - сказав Віктор Янукович, виступаючи перед українськими депутатами в четвер.

Новини на цю ж тему