Британський парламент захищає Бі-Бі-Сі

Image caption Комітет назвав фальшивою економією скорочення бюджету служби на 16 відсотків

Комітет із закордонних справ британського парламенту порекомендував переглянути рішення про скорочення фінансування Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі. Комітет назвав фальшивою економією скорочення бюджету служби на 16 відсотків у наступні 4 роки.

Однак у відповідь на звіт депутатів Міністерство закордонних справ заявило, що Всесвітня служба повинна відіграти свою роль у зусиллях зменшити величезний дефіцит бюджету Британії.

11 депутатів із парламентського Комітету із закордонних справ висловилися категорично проти скорочення Всесвітньої служби. У їхньому звіті сказано, що цінність Всесвітньої служби, яка полягає у популяризації Британії за кордоном та забезпеченні новин, яким у світі широко довіряють, набагато переважає те, що депутати називають порівняно невеликими витратами. Голова комітету - депутат від Консервативної партії Річард Оттавей вказав на важливість Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі:

"Ми вважаємо, що потрібно зважати не на витрати на Всесвітню службу, а на цінність Всесвітньої служби. А вона є величезною. Те, що вона робить на користь репутації Британії, важко переоцінити. І це не можна так легко ігнорувати".

Депутати парламенту припускають, що рішення про скорочення можна повернути навспак, якщо уряд вирішить переспрямувати гроші зі свого бюджету на закордонну допомогу і розвиток. А що стосується віддаленішого майбутнього Всесвітньої служби, що депутати британського парламенту не вірять запевненням уряду і Бі-Бі-Сі в тому, що корпорація буде більш убезпеченою, коли відповідальність за її фінансування перейде від Міністерства закордонних справ до Бі-Бі-Сі у 2014-му році.

Але Комітет із закордонних справ, як і будь-який інший парламентський комітет, має обмежені повноваження. Хоча він і може чинити політичний тиск, в нього немає бюджету, і він не має особливих повноважень для ухвалення законів. У відповідь на звіт комітету Міністерство закордонних справ заявило, що Всесвітня Служба повинна провести свою частку скорочень, як і решта громадського сектора, що у свою чергу є частиною ширших зусиль, спрямованих на скорочення дефіциту державного бюджету.

Новини на цю ж тему