У Білорусі День жалоби за загиблими у метро

Вибух у Мінську Копирайт изображения Reuters
Image caption У церквах Мінська ставлять свічки за загиблими у вибуху

У Білорусі у середу День жалоби за загиблими внаслідок вибуху на станції метро.

У результаті вибуху у мінському метро у понеділок увечері загинуло дванадцятеро людей, і майже сто п'ятдесят отримали поранення.

Слідчі склали фоторобот підозрюваного в організації вибуху на станції "Кастричніцька", або "Октябрьская". За словами міністра внутрішніх справ Анатолія Кулєшова, фотороботи складені зі слів очевидців і відеоматеріалів.

"Ми дійсно переглядаємо ті відеозаписи, що були нами вилучені не тільки в районі місця злочину, варварського злочину, але і в інших місцях. Крім того, в процесі роботи ми отримали конкретну інформацію від громадян, які залишились небайдужими до цього лиха, до цієї трагедії, і вони нам дійсно надали інформацію щодо конкретних осіб, які викликали у них підозри. З цього ми маємо фотороботи".

Також пан Кулєшов повідомив, що з метою посилення безпеки на кінцевих станціях метрополітену встановлено металодетектори.

Основною версією вибуху називають спробу дестабілізації ситуації в Білорусі. Раніше також повідомлялося дві інші версії. У КДБ вважають, що вибух могли також організувати анархісти або психічно нездорові люди.

У Мінськ прибули спеціалісти російських служб безпеки, які допомагатимуть у розслідування інциденту.

Наразі білоруська влада не розголошує прізвища затриманих.

Потужність вибухового пристрою в мінському метро, за попередніми даними, склала 5-7 кілограмів у тротиловому еквіваленті.

Державне телебачення Білорусі повідомило, що пристрій був начинений металевими предметами, що збільшує потенційну кількість постраждалих.

Напруженість зростає

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка сказав, що Білорусі кинуто серйозний виклик: "Нам кинули серйозний виклик. Треба визнати, що це є дуже серйозним викликом. Потрібна адекватна відповідь. І ця відповідь має бути знайдена", - сказав президент.

Копирайт изображения AFP
Image caption Аляксандр Лукашенка каже, що потрібна адекватна відповідь

Пан Лукашенка не виключив, що вибух може бути пов'язаний із тим, що стався в Мінську влітку 2008 року під час святкування Дня незалежності. Тоді поранення отримали кілька сотень людей, але ніхто не загинув. Винуватців того вибуху так і не знайшли.

Вибух у понеділок стався у той час, як зростає напруженість у колишній радянській республіці.

Президент Аляксандр Лукашенка здобув перемогу минулого грудня із 80% голосів, але опозиція та західні спостерігачі заявили про фальсифікації.

У ніч після голосування опозиція влаштувала масовий протест, який був жорстко розігнаний міліцією. Сотні людей опинилися за ґратами.

Від початку цього року в Білорусі також значно погіршилася економічна ситуація.

Новини на цю ж тему