Лукашенка: організатори вибуху зізнались

У Білорусі сьогодні День жалоби Копирайт изображения Reuters
Image caption У Білорусі сьогодні День жалоби

Білоруський президент Аляксандр Лукашенка сказав, що затримані підозрювані у причетності до вибуху у мінському метро, визнали свою провину.

Крім того, сказав пан Лукашенка, вони зізнались в причетності до попередніх вибухів у тій країні: у 2008-му у Мінську на святкуваннях Дня незалежності та раніше у місті Вітебськ.

"Сьогодні о 5 годині ранку злочин розкрили. Чекістам та міліції знадобилась доба, щоб здійснити блискучу операцію і без шуму і тріску затримати виконавців. Сьогодні о 5 годині ранку вони дали свої свідчення", - наголосив президент Білорусі.

"Я вдячний співробітникам КДБ, нашій міліції, співробітникам прокуратури, усіх силових структур за здійснену роботу", - сказав Аляксандр Лукашенка.

Він також доручив правоохоронцям допитати деяких активістів опозиції у зв'язку із тими заявами, які вони виголошували, в яких, як він сказав, "вони звинувачували кого не лінь".

Раніше представник прокуратури сказав, що двоє затриманих є громадянами Білорусі, не назвавши імен.

День жалоби

У Білорусі у середу День жалоби за загиблими внаслідок вибуху на станції метро.

У результаті вибуху у мінському метро у понеділок увечері загинуло дванадцятеро людей, і майже сто п'ятдесят отримали поранення.

У Мінськ прибули спеціалісти російських служб безпеки, які допомагають у розслідуванні інциденту.

Потужність вибухового пристрою в мінському метро склала 5-7 кілограмів у тротиловому еквіваленті.

Копирайт изображения AFP
Image caption Аляксандр Лукашенка: підозрювані зізнались

Державне телебачення Білорусі повідомило, що пристрій був начинений металевими предметами, що збільшує потенційну кількість постраждалих.

Напруженість зростає

Вибух у понеділок стався у той час, як зростає напруженість у колишній радянській республіці.

Президент Аляксандр Лукашенка здобув перемогу минулого грудня із 80% голосів, але опозиція та західні спостерігачі заявили про фальсифікації.

У ніч після голосування опозиція влаштувала масовий протест, який був жорстко розігнаний міліцією. Сотні людей опинилися за ґратами.

Від початку цього року в Білорусі також значно погіршилася економічна ситуація.

Новини на цю ж тему