Повстанцям у Лівії дадуть фінансову допомогу

Зустріч у Катарі
Image caption Британський уряд оголосив про плани постачання лівійським повстанцям тисячі комплектів бронежилетів

Члени групи країн, що виступають проти правління полковника Каддафі, погодились заснувати механізм для надання фінансової допомоги повстанцям у Лівії.

У заяві, оприлюдненій після засідання групи у Катарі, йдеться про те, що допомогу буде використано для короткотермінових фінансових і структурних потреб. Водночас, у документі не згадується чи кошти можуть бути використані для купівлі зброї.

У заяві також закликається до відставки полковника Каддафі, бо, як твердиться у документі, він втратив свою легітимність.

Британський уряд оголосив про плани постачання лівійським повстанцям тисячі комплектів бронежилетів, що є надлишковими для британських збройних сил.

Заступник голови перехідної ради повстанців Абдул Хафез Года назвав засідання у Катарі важливим сигналом: "Ми не віримо, що будь-яка політична домовленість може бути досягнута з Каддафі та його синами на політичній арені. Єдиний спосіб, яким можна врегулювати проблему - це примусова висилка Каддафі і його найближчого оточення. Домовленість може бути тільки за умови їхньої відсутності".

У Північно-атлантичному альянсі повідомили, що було здійснено повітряний удар на склади боєприпасів за 13 кілометрів на південний схід від столиці Тріполі.

Тим часом телеканал "Аль-Арабія" твердить про два потужні вибухи, що сталися неподалік аеропорту Тріполі.