США, Франція, Британія: Каддафі має піти

Нові кадри, які демонструвало державне телебачення Копирайт изображения Reuters
Image caption Сполучені Штати, Британія та Франція вважають, що захисту цивільного населення мало - необхідно усунути від влади полковника Каддафі

Лідери Сполучених Штатів, Великої Британії та Франції у спільному листі сказали, що в Лівії не може бути миру, допоки при владі в тій країні Муаммар Каддафі.

Американський президент Барак Обрама, британський прем’єр Девід Камерон і французький президент Ніколя Саркозі написали до впливових газет, що захисту цивільного населення недостатньо: полковник Каддафі має бути усунений від влади.

Сполучені Штати, Британія та Франція підтвердили необхідність і далі тиснути на полковника Каддафі, не зважаючи на те, що не всі країни НАТО активно підтримують військову кампанію у Лівії.

Розбіжності в альянсі

Раніше країни Північно-Атлантичного альянсу відкинули заклики Британії та Франції завдавати більше авіаударів проти сил полковника Каддафі у Лівії.

Лише кілька із 28 членів альянсу здійснюють авіаналети в Лівії. Серед них - Франція, Британія, Бельгія, Норвегія та Данія.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у четвер на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО сказав, що не отримав жодних нових пропозицій щодо надання літаків. Він висловив сподівання, що ситуація зміниться.

Тим часом Іспанія твердить, що не братиме участі у наземних операціях в Лівії, а Сполучені Штати заявляють, що і далі відіграватимуть допоміжну роль у військовій кампанії і задоволені тим, як виконує свою місію НАТО.

Цю позицію озвучив речник Білого Дому Джей Карні: "Ми переконані, що НАТО цілком до снаги здійснення цієї операції. Варто нагадати її головні завдання, які окреслені дуже чітко: патрулювання зони, забороненої для полетів, дотримання ембарго на постачання озброєнь і захист цивільного населення. У резолюції Ради Безпеки немає жодної згадки про те, що метою військовою операції є зміна режиму в країні. НАТО лише виконує завдання, визначені резолюцією, і ми як член НАТО є учасником цієї операції, допомагаючи у її виконанні".

Операції тривають

Тим часом за останню добу літаки НАТО здійснили щонайменше два авіаудари проти військових об’єктів у Тріполі за останню добу.

Раніше у НАТО заперечували повідомлення з Лівії про авіаудари, однак зараз посилаються на нові повідомлення від пілотів.

Кореспондент Бі-Бі-Сі відвідав пошкоджене кафе в університетському містечку неподалік від місця авіаударів. Йому сказали, що семеро людей отримали поранення.

Новини на цю ж тему