У Македонії розпущено парламент

Македонський парламент у четвер увечері проголосував за саморозпуск. Не завадила прийняти таке рішення й відсутність у сесійній залі найбільшої опозиційної Соціал-демократичної та кількох інших лівих партій.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Скоп'є через місяць охопить виборча лихоманка

Опозиційно налаштовані депутати звинувачують уряд у відсутності позитивних економічних результатів, непослідовності внутрішньої та зовнішньої політики, дорікають утисками свободи слова, складними міжетнічними відносинами у державі, а також нездатністю вирішити суперечку з Грецією за назву країни, що гальмує євроатлантичну інтеграцію Македонії.

Від правлячої консервативної ВМРО-ДПМНЄ (Внутрішня македонська революційна організація - Демократична партія за македонську національну єдність), лідером якої є чинний прем'єр-міністр Нікола Груєвськи, на адресу соціал-демократів на чолі з екс-президентом Македонії Бранком Црвенковським лунають звинувачення у намаганнях повернути собі владу за будь-яку ціну.

Незважаючи на відсутність найбільшої опозиційної партії у сесійній залі із січня місяця, коаліціянтам вистачило мандатів, аби напередодні внести поправки до виборчого законодавства та обрати нового голову центрвиборчкому.

Офіційним приводом, через який соціал-демократи два місяці тому покинули залу засідань Собранія, як називається македонський парламент, було звинувачення на адресу влади щодо утисків одного з телевізійних каналів, який наразі не може проводити трансляцію своїх програм зі студії, тому робить це просто неба під стінами уряду.

Згідно із законодавством, позачергові парламентські вибори мають відбутися 5 червня. Передвиборча кампанія розпочнеться 15 травня і триватиме двадцять днів.

Новини на цю ж тему