ДТ: як Київраду примушують до миру

Тижневик "Дзеркало тижня" у своєму останньому номері вміщує статтю Інни Ведерникової про ситуацію, що склалася навколо Київської міської ради.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Аналітики кажуть, що владі зараз невигідно переобирати Київраду

У матеріалі під назвою "Примус до миру" автор пише, що загроза відставки стала як ніколи актуальною для секретаря Київради Олеся Довгого, тоді як меру Києва Леоніду Черновецькому поки що нічого не загрожує, оскільки його перебування на посаді вигідне чинній владі.

В матеріалі, з посиланням на власні джерела газети, зазначено, що Олесь Довгий вже "власноруч написав заяву про відставку". Автор припускає, що "за" це рішення у Київраді проголосують, зокрема, БЮТ та Блок Кличка, щоби "зберегти політичне обличчя".

Водночас перебування на посаді мера Леоніда Черновецького, пише автор, поки що вигідне владі, оскільки її ставленик Олександр Попов, який очолює Київську міську державну адміністрацію має наростити рейтинг.

Інша ситуація із Київською міською радою, яка, йдеться у статті, здійснює саботаж. За даними видання, триває робота над змінами закону про столицю, які можуть суттєво урізати повноваження депутатів.

Водночас "Дзеркало тижня" називає це малоймовірним варіантом: "Остаточний похорон місцевого самоврядування у столиці — крайній захід". Натомість, автор припускає, що нині влада торгується з опозиційними для неї депутатами, обіцяючи портфелі глав комісій, які "мають звільнити люди Черновецького".

Автор також наводить справу Дениса Комарницького, заарештованого глави фракції Блоку Черновецького в Київраді, зазначаючи, що його приклад є також способом тиску на інших депутатів.

Крім того, видання пише, що силові структури мають достатні докази зловживань команди Леоніда Черновецького: "Вже понад рік на руках у прокуратури перебувають необхідні "докази", і пояснюють, чому справ не зрушила з місця, цитуючи неназваного "силовика": "Якби тоді була така відмашка, як тепер, то панове давно б сиділи".