Жозе Баррозу говоритиме у Києві про ЧАЕС

Президент України Віктор Янукович та президент Єврокомісії Жозе Баррозу Копирайт изображения UNIAN
Image caption Попередні зустрічі із керівниками Євросоюзу українська влада називала успішними

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу та комісар Євросоюзу з питань розвитку Андріс Пібалгс прибудуть до Києва 18 квітня. Головна мета візиту – участь у заходах з нагоди 25-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС. Однак в рамках візиту заплановано і ряд двосторонніх зустрічей з керівництвом України.

Головною подією, в якій візьмуть участь представники Єврокомісії, стане Київський саміт з ядерної безпеки, а також конференція донорів, на якій планується залучити кошти для побудови нового укриття над зруйнованим четвертим блоком Чорнобильської атомної станції. Україні, як заявляє уряд, зараз для цього не вистачає 740 мільйонів євро.

Європейська комісія, як і українська влада, вже заявили про готовність надати додаткові фінансові ресурси. Остаточні суми поки не розголошуються, однак у намірах – завершити накопичення необхідних фінансів.

Єврокомісія поки є найбільшим донором проекту “Укриття” та інших чорнобильських проектів: з 1995 року її допомога становила майже півмільярда євро.

Європейські очільники планують також використати київський саміт для обговорення майбутнього ядерної енергетики та проведення стрес-тестів на діючих АЕС. Останнім часом, після катастрофи на японській атомній “Фукусіма-1”, ця тема набула більшої актуальності.

Не залишиться поза увагою президента Єврокомісії і підготовка до підписання угоди з Україною про асоціацію. Україна та ЄС вже практично вийшли на фінішну пряму, як в політичній, так і в економічній частинах документу, і планують завершити переговори до кінця цього року. Звичайно, якщо Київ не пристане на пропозиції Москви щодо приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. Єврочиновники неодноразово висловлювали застереження з цього приводу.

Очікується також, що Жозе Мануель Баррозу представить українським колегам європейське бачення подальшого спрощення візового режиму.

Раніше, за неофіційною інформацією, перешкодою до приїзду до України пана Баррозу була участь чи неучасть у заходах високого рівня з нагоди 25-річчя катастрофи на Чорнобильській АЕС президента Білорусі Аляксандра Лукашенки.

Вже відомо, що білоруський президент також буде у Києві, причому його візит може співпасти із перебуванням в Україні президента Єврокомісії.

Новини на цю ж тему