Тігіпко розраховує на кредит МВФ у липні

Сергій Тігіпко Копирайт изображения UNIAN

Міжнародний Валютний Фонд може відновити програму кредитування України у липні, коли Києву нададуть два транші позики на суму $1,6 млрд кожен.

Таку заяву в інтерв'ю агентству Reuters зробив у Вашингтоні віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, який промовляв у кулуарах засідання МВФ і Світового банку.

Пан Тігіпко висловив упевненість, що до липня Україна виконає всі зобов'язання, які вона взяла на себе в межах угоди з МВФ про відкриття для Києва кредитної лінії на суму понад 15 мільярдів доларів.

"Якщо ми виконаємо всі зобов'язання, які взяла на себе Україна, тоді, в принципі, ніщо не стане на заваді, аби вже в липні Рада директорів(МВФ) ухвалила виділити нам навіть два транші", - сказав Сергій Тігіпко кореспондентові Рейтер на зустрічі МВФ і Світового банку у Вашингтоні.

Україна не вклалася в крайній термін, наданий МВФ для здійснення пенсійної реформи, що передбачає низку непопулярних серед населення кроків, як от поступове підняття пенсійного віку для жінок із 55 до 60 років.

Інша вимога Міжнародного Валютного Фонду - підняття цін на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня - також викликала несприйняття в суспільстві і досі реалізована частково.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Весняні спільні засідання МВФ і Світового банку проводяться щороку

За словами Сергія Тігіпка, в нинішніх умовах глобальної економічної нестабільності для України було б великим ризиком залишитися без фінансової підтримки МВФ.

Віце-прем'єр-міністр сказав, що лише цього року Україні потрібно буде $3,2 млрд на поповнення валютних резервів Національного банку, які в минулі два роки зменшилися, бо за їхній рахунок покривався дефіцит державного бюджету, що сягнув 15% ВВП.

Український уряд заявив цього місяця, що чергова місія МВФ почне працювати в Києві у травні.

Новини на цю ж тему