Лівія закликає Британію не втручатися

Міністр закордонних справ Лівії назвав британський план надіслати до лівійських повстанців групу військових радників контр-продуктивним і таким, що може зашкодити будь-яким шансам на мирне врегулювання.

Копирайт изображения AFP
Image caption У місті Місурата повстанці вимагають втручайня ззовні

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі лівійський міністр Абдул Аті аль-Обейді сказав, що військова присутність британців у місті Бенгазі, яке контролюють лівійські повстанці, призведе до затягування бойових дій.

Британський міністр закордонних справ Вільям Гейґ сказав у вівторок, що рішення надіслати до повстанців групу з десятьох військових експертів відповідає вимогам резолюції ООН про захист цивільного населення Лівії.

Група британців має організувати повстанцям у Бенгазі навчання з тилового забезпечення і розвідки. Як стало відомо Бі-Бі-Сі, вона має включати приблизно 10 британських офіцерів і стільки ж – французьких.

Крок назад

Лівія ось уже два місяці охоплена повстанням проти режиму Муаммара Каддафі. Повстанці, які базуються в східному місті Бенгазі, домагаються повалення 42-річного правління полковника Каддафі.

Після хвилі народних повстань у сусідніх країнах – Тунісі і Єгипті – подібна спроба заміни режиму в Лівії призвела до збройного конфлікту, де урядове військо, лояльне до лівійського лідера Каддафі, веде операції проти повстанців за контроль над територією.

Останній осередок повстання проти Каддафі на заході Лівії – місто Місурата – вже кілька тижнів поспіль інтенсивно обстрілюється урядовою артилерією.

Лівійський міністр аль-Обейді пропонує оголосити перемир’я, після якого має настати перехідний період терміном до шести місяців, упродовж яких у Лівії буде підготовано вибори. Такі пропозиції до врегулювання кризи в Лівії містить «дорожня карта» Африканського Союзу.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі лівійський міністр сказав: «Ми вважаємо будь-яку військову присутність кроком назад. Ми переконані, що аби припинилося це бомбардування і настало справжнє перемир’я, то можна було б розпочати діалог з усіма лівійцями щодо того, чого вони хочуть – демократії, політичних реформ, конституції, виборів. За нинішніх умов це неможливо».

Пан Обейді сказав, що будь-які питання, порушені лівійцями, стануть предметом обговорення, включно з долею полковника Каддафі.