Екс-депутатові дали за вбивство 15 років

Дніпровський районний суд Києва визнав колишнього народного депутата з фракції БЮТ Віктора Лозінського винним у вбивстві жителя Кіровоградської області Валерія Олійника і засудив його до 15 років позбавлення волі. Прокуратура просила для Лозінського найвищу міру покарання – довічне ув‘язнення.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Віктор Лозінський не визнав себе винним

Мешканець Голованівського району Валерій Олійник загинув 16 червня 2009 року на території мисливських угідь у Кіровоградській області внаслідок сутички з народним депутатом від БЮТ Віктором Лозінським, районним прокурором Євгеном Горбенком і начальником райвідділу міліції Михайлом Ковальським.

Кримінальну справу проти екс-депутата парламенту було порушено 1 липня 2009 року, однак він свою провину заперечував, а після зняття з нього депутатської недоторканності переховувався від слідства.

Розгляд кримінальної справи Дніпровський суд Києва розпочав 14 грудня 2010 року.

Виступаючи з останнім словом під час судових дебатів, Лозінський заявив, що не вбивав Олійника. Натомість колишній єгер Голованівського лісництва Василь Перепелиця запевнив, що Олійника убив не Лозінський, а він сам із необережності під час незаконного полювання у лісі.

Адвокат Лозінського просив суд виправдати його підзахисного. Зокрема, адвокат назвав усі звинувачення прокуратури безпідставними. За його словами, В.Олійник загинув внаслідок нещасного випадку.

Однак, як сказано у вироку, який суддя зачитувала упродовж 5 годин, суд урахував ступінь тяжкості скоєного злочину і той факт, що Лозінський не визнав свою вину, а злочин скоїв у стані алкогольного сп’яніння. Суд визнав той злочин суспільно-небезпечним і таким, що скоєний з особливою жорстокістю.

Враховуючи все це, суд дійшов висновку, що "виправлення та перевиховання Лозінського можливе тільки в місцях позбавлення волі".

Крім Лозінського, винними у вбивстві Олійника визнані колишній прокурор Голованівського району Євген Горбенко (засуджений до 9 років в‘язниці), колишній начальник Голованівського райвідділу міліції Михайло Ковальський (5 років позбавлення волі), а також єгер Василь Перепелиця (4 роки тюрми).

У Горбенка та Ковальського суд забрав право обіймати посади в правоохоронних органах.

Адвокат Лозінського сказав, що оскаржуватиме вирок і готовий дійти до Європейського суду з прав людини.

Новини на цю ж тему